سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کمک بیش از 2 میلیارد ریالی خیران به بقاع متبرکه میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک بیش از 2 میلیارد ریالی خیران به بقاع متبرکه میاندورود

حجت‌الاسلام فتاح سوادکوهی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه عمران و آبادانی بقاع و اماکن متبرکه ضروری‌ترین اهداف طرح مودت است، اظهار داشت: مهم‌ترین اهداف اجرای طرح مودت بقعه محوری و تقویت نقش و مشارکت‌های دولتی و مردمی در عمران بقاع متبرکه، مساجد و اماکن مذهبی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میاندورود با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون یکی از فرصت‌ها در بقاع و اماکن متبرکه علاقه، اعتقاد قلبی و مودت آحاد مردم و شیفتگان به خاندان اهل بیت (ع) در اداره، تعمیر و آبادانی بقاع متبرکه و امامزادگان بوده است، افزود: به طوری که افراد خیر در تمام ادوار برای عمران و آبادانی این اماکن مقدس پیشگام بوده و خدمات زیادی را به امامزادگان ارائه داشته‌اند.

سوادکوهی با بیان اینکه نذورات ضریح، صندوق بقاع متبرکه و اعتبارات دولتی جوابگوی انجام تمام امور عمرانی و فرهنگی اماکن متبرکه نیست، بیان داشت: طرحی با عنوان « طرح مودت » در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان استان مازندران به مرحله اجرا در آمده است تا به‌توان به نحو مطلوب و بهینه از ظرفیت خیران استفاده کرد.

وی اذعان داشت: طرح مودت توسط اداره اوقاف و هیئت امنای بقاع متبرکه با دعوت از خیران، بانیان و مسئولان به منظور شناساندن اهداف، نیازهای مادی و معنوی، برنامه‌ها، تبادل نظر و یافتن راهکارهای همکاری و مشارکت، ایجاد منابع مالی جدید برای عمران و آبادانی بقاع متبرکه، رشد و تسریع در ساخت و ساز و توسعه بقاع متبرکه و جمع‌آوری نذور و تامین امکانات برای بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه زمینه‌ها و روش‌های طرح مودت با توجه به وضعیت، موقعیت و فرهنگ هر استان به صورت‌های مختلف توسط هیئت امناء امامزادگان با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه فراهم می‌شود، افزود: مسئولیت اجرای طرح مودت با هیئت امناء و امین بقعه، پیگیری با اداره اوقاف و امور خیریه و نظارت بر حسن اجرای تمامی امور طرح با اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان و تصریح کرد: شناسایی و بهره‌گیری از خدمات و تجارب خیران بقعه‌ساز، جلسه طرح مودت، مراسم گلریزان عمرانی و تجهیز بقاع متبرکه، طرح احسان زائر، مراسم غبارروبی، بهره‌گیری از سفره‌های نذری و اطعام ‌دهی توسط زائران و طرح برکت از موارد اجرای طرح مودت در امامزادگان و بقاع متبرکه است.

سوادکوهی از اجرای طرح مودت در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان میاندورود خبر داد و بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون 2 میلیارد و 600 میلیون ریال از محل برگزاری طرح مودت از سوی خیران و افراد متمکن به امامزادگان این شهرستان اهدا شد.

وی با بیان اینکه طرح مودت در چهار بقعه شهرستان میاندورود برگزار شده است، گفت: بیشترین مبالغ جمع‌آوری شده برای بقاع متبرکه در ماه مبارک رمضان صورت گرفته است.

این مسئول اظهار داشت: نام و مشخصات خیران بقعه‌ساز به همراه مبلغ اهدا شده در سامانه اطلاعی بقاع متبرکه سازمان اوقاف کشور ثبت شده است.