جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

کمپ وی‍ژه مهارت آموزی کودکان و نوجوانان در مازندران راه اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمپ وی‍ژه مهارت آموزی کودکان و نوجوانان در مازندران راه اندازی شد

ˈ رضا گرزین ˈ روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : مرکز فنی و حرفه ای شماره سه شهرستان ساری به عنوان مکان برپایی این کمپ ، میزبان کودکان شش تا 12 سال است.

وی با اشاره به اینکه تابستان امسال زمان برگزاری کلاس های مهارت آموزی کودکان و نوجوانان است ، افزود : با توجه به آغاز نخستین دوره برگزاری این کلاسها ، 25 کودک و نوجوان عضو خانواده فنی و حرفه ای مازندران دراین کلاس ها حضور دارند.

مدیر کل فنی و حرفه ای مازندران گفت : طراحی سنتی ، رایانه ، آشنایی با گل و گیاه ، نقاشی روی شیشه ، رباتیک و الکترونیک کلاس هایی مهارت آموزی است که این کودکان درآن شرکت دارند.

وی برگزاری این کلاس های مهارت آموزی را گامی برای آشنایی کودکان از سنین پایین با محیط کار اعلام کرد و افزود : برپایی کمپ های مهارت آموزی کودکان و نوجوانان در دیگر مراکز فنی وحرفه ای مازندران نیز برپا خواهد شد.

گرزین به برگزاری نخستین جشنواره کارآفرینان و استعدادهای برتر مهارتی کشور نهم تیرماه امسال در تهران اشاره کرد و گفت : مازندران پس از تهران در جایگاه دومی این جشنواره قرار گرفت.

وی افزود : ˈ محمد علی حبیبی سارویˈ ، ˈ محمدرضا افروزˈ ، ˈ احسان مرزبانˈ و ˈ پیام مصلحی جویباریˈ کارآفرینان برتر مازندرانی هستند که در این جشنواره موفق به کسب عنوان برتری شدند.

هم اکنون 887 آموزشگاه فنی و حرفه ای در مازندران فعال است که 40 رشته با 550 عنوان حرفه در آنها تدریس می شود.