سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کمربندی شرقی بابل افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمربندی شرقی بابل افتتاح شد

با حضور وزیر راه و شهرسازی کمربندی شرقی بابل با اعتبار 650 میلیارد تومان افتتاح شد.

کمربندی شرقی بابل افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، امشب با حضور وزیر راه و شهرسازی کمربندی شرقی بابل با اعتبار 650 میلیارد تومان افتتاح شد.

امام جمعه بابل در این مراسم گفت: آرزوی هر جامعه‌ای داشتن دولتی با عزت است تا در سایه این عزت نیازمندی‌های مردم برطرف شود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی افزود: با توجه به وضعیت جغرافیایی شهر بابل شاهد عبور ماشین‌های دیگر شهرها هستیم که به سبب عدم توسعه‌یافتگی راه مردم را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

وی با تقدیر از تلاش و پیگیری مجدانه دولت تدبیر و امید که نمادی از شاکله دولت اسلامی است، تصریح کرد: کنارگذر جنوبی بابل بعد از 17 سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده که امیدواریم یکی از دستاورد این سفر افتتاح این کمربندی باشد.

نماینده مردم بابل در مجلس نیز در این مراسم اظهار کرد: در این سفر قول افتتاح کنارگذر جنوبی بابل تا چهار ماه آینده داده شد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری افزود: در این سفر قول تعریض جاده بابل به کیاکلا و سیمرغ، تسریع جاده آمل به بابل، اختصاص تسهیلات به پروژه پردیس نوشیروانی داده شد.

شهردار بابل نیز در این مراسم یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌ حمل و نقل ترافیک شهرداری بابل را کمربندی شرقی دوم برشمرد و افزود: بابل با جمعیت 600 هزار نفر با شش شهر و 600 روستا در مسیر ارتباطی چند شهر مازندران بوده که سبب ایجاد بار ترافیکی زیادی در شهر می‌شود.

فرهاد عسکری تصریح کرد: این کمربندی در سال 1372 مصوب و در سال 1389 اجرا و فاز اول آن از بابلسر به بهنمیر به مساحت سه کیلومتر در سال 90 به بهره‌برداری رسید.

وی یادآور شد: فاز دوم این پروژه که حدفاصل جاده بهنمیر به کیاکلا است در سه و نیم کیلومتر بوده که 60 درصد تملک آن انجام شد که امیدواریم برای تملک بقیه مسیرها شهرداری را همراهی کنند.

عسکری بیان کرد: پروژه کمربندی شرقی بابل به مساحت سه و نیم کیلومتر بوده که برای تملک 16 هزار متر مربع آن 50 میلیارد تومان هزینه شد که 95 درصد آن از هزینه داخلی و پنج درصد از هزینه عمرانی و کشوری بود.

فرماندار بابل نیز اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که شاهد تحقق شعار دولت تدبیر و امید و عمل به وعده انتخاباتی رئیس‌جمهور هستیم.

محمدتقی عباس‌پور با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور در این سفر وعده عملی و تحقق یافتنی را برای توسعه استان داده است، افزود: افتتاح یکی از کارخانجات مهم بابل در شهرک لاله‌آباد، عملیات گازرسانی به 25 روستای بابل و افتتاح کمربندی شرقی دوم در کنار پروژه‌های دیگر در شهر بابل از جمله پروژه‌های بابل در سفر ریاست جمهور بود.

رئیس شورای شهر بابل نیز اظهار کرد: بیشترین هزینه پروژه کمربندی شرقی بابل از منابع داخلی و جیب مردم شهر بوده در حالی که می‌توانستیم 50 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده برای تملک و ساخت این پروژه را صرف زیباسازی المان شهری، پارکینگ، حل مشکل زباله و فضاسازی شهری کنیم.

فرامرز ابوالحسنی با اشاره به اینکه ماشین‌های عبوری این شهر درون‌شهری نبوده بلکه برون‌شهری است و این امر شهروندان را آزار می‌دهد، افزود: این از نجابت شهروندان بابل است که این بار ترافیکی سنگین را تحمل می‌کنند.

این مسئول یادآور شد: طولانی شدن پروژه کنارگذر جنوبی برای مدیران توجیه نداشته و نیازمند توجه و دستور جدی است.

رئیس شورای اسلامی شهر بابل گفت: امیدواریم زمین واقع در موزیرج به اسم شهرداری سند بخورد تا برای پروژه گردشگری، تفریحی، فرهنگی و ورزشی به‌کار گرفته شود.

ابوالحسنی گفت: تردد ماشین‌ها در پل محمدحسن‌خان بابل سبب گلایه مردم شده که برای تملک زمین، مغازه و مسکن اطراف این پل نیازمند اعتبار مورد نیاز هستیم که در غیر این صورت به بهره‌برداری نمی‌رسد.