رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

کمبود 300 لیتر آب در ثانیه در بابل - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمبود 300 لیتر آب در ثانیه در بابل

کمبود 300 لیتر آب در ثانیه در بابل


نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت : بابل با کمبود 300 لیتر آب در ثانیه مواجه است.

کمبود 300 لیتر آب در ثانیه در بابل

به‌ گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حسین نیازآذری بعد از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شمال کشور در بابل، اظهار داشت: مازندران با وجود 700 میلی‌لیتر باران با کمبود آب شرب مواجه است.

وی افزود: در بابل با کمبود 600 لیتر آب در ثانیه مواجه بودیم که با پیگیری و تدابیر اتخاذ شده تا حدودی مشکل رفع شد اما هنوز با کمبود 300 لیتر آب در ثانیه مواجه هستیم که باید حل شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمان اجرایی این تصفیه‌خانه دو سال است، بیان داشت: در فاصله این دو سال باید طرح‌های زود‌بازده به بهره‌برداری برسد.

نیازآذری خاطرنشان کرد: باید هزینه‌ای برای احداث تصفیه‌خانه جدید تخصیص یابد تا کمبود آب شرب منطقه حل شود.

این مسئول تصریح کرد: مردم بخش بابل‌کنار و روستاهای مسیر گنج‌افروز، مطالباتی دارند که باید به این نیازمندی‌ها توجه جدی شده و راهکار مناسبی برای حل آن ارائه شود.

وی افزود: پیشنهاد دولت برای این تصفیه‌خانه در لایحه بودجه سال 92 و 93 مبلغ 11 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده که در صحن مجلس به 39 میلیارد تومان افزایش یافت و در سال 94 این مبلغ به 44 میلیارد تومان رسید که امیدواریم 100 درصد اعتبارات تخصیص یابد.

دیگر نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: با وجود تحریم‌های دشمنان شاهد اجرا و بهره‌برداری طرح‌های مهم عمرانی و خدماتی در کشور هستیم تا مردم از اثرات و برکات نظام جمهوری اسلامی بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری افزود : اجرای هر طرح عمرانی در کشور به منزله شکست دشمنان در برنامه‌ریزی‌های هدفمند آنها در مقابله با توسعه کشور است.

این مسئول گفت: علی‌رغم کمبودهای اعتباری در کشور دولت و مسئولان در راستای منویات مقام معظم رهبری در رسیدن به اقتصاد مقاومتی اقدام به اجرای پروژه‌های عمرانی می‌کنند که جای تقدیر دارد.

وی به مشکلات کمبود آب در مازندران اشاره کرد و افزود: مازندران به عنوان استان گردشگر در فصولی از سال که میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است با کمبود آب مواجه بوده که باید در این باره اقدام جدی صورت گیرد.

ناصری از تصفیه‌خانه و خط انتقال آب به شهرهای گروه الف مازندران در مرزیکلای بابل به عنوان یکی از طرح‌های مهم تامین آب در این استان خبر داد و یادآور شد: در بودجه امسال 400 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد که با تکمیل آن جمعیت ثابت و شناور بهره‌مند می‌شوند.