جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

کمبود نیروی آموزشی در غرب مازندران نگران کننده است - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود نیروی آموزشی در غرب مازندران نگران کننده است

محمدمهدی راشدی نوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با شروع سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان گفت: این همزمانی پیامی دارد و پیام آن این است که مدرسه و دانشگاه‌ها،دانش آموزان و دانشجویان،معلمان و اساتید دانشگاهها باید علم آموزی را وسیله ای  برای حفظ عزت،اقتدار و استقلال کشور در راستای اعتقادات و باورهای دینی و اعتقادی قرار دهند.

وی تصریح کرد: آنچه که در میدان‌های دفاع مقدس جوانان و دانش آموزان و دانشجویان و رزمندگان ما به دنبالش بودند اخلاص، ایثار، فداکاری، عزت مداری، حفظ ارزش های اخلاقی انقلاب و رسیدن به درجات بالای معنوی بود.

راشدی نوری با بیان اینکه آموزش و پرورش سنگ بنای کشور و مهمترین دستگاه فرهنگی است گفت: دستگاه متولی آموزش و پرورش باید برنامه خوب داشته باشد و هم کتابهای درسی خوب و مفید تهیه و تدوین کند.

وی ادامه داد: تربیت معلمان قوی و کارآمد از دیگر وظایف دستگاه آموزش و پروش است ولی  در طول این سالها برنامه‌ها و سیاست‌های آموزش و پرورش مرتب در حال تغییر است  به طوری که خانواده‌ها،دانش آموزان و معلمان سردرگم هستند.

امام جمعه چالوس تصریح کرد: در برخی مناطق کمبود معلم بزرگترین دغدغه خانواده‌ها و مسئولان محلی آموزش و پرورش است، و جذب نادرست باعث مشکلات جدی برای خانواده‌ها و خود معلمان شد.

این مسئول ادامه داد: در همان موقع از این تریبون فریاد زدیم که از نیروهای بومی و محلی استفاده کنید، امروز نیروهای شرق مازندران در حال درخواست انتقالی به شهرستان‌های خود هستند و در این مناطق ما با کمبود نیرو مواجه هستیم.

راشدی نوری تاکید کرد: امروز اداره کل آموزش و پرورش در حالی اعلام می‌کند که مازاد نیرو داریم که ما در شهرستان‌های غرب مازندران با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم و در مقابل در شهرهای بابل، ساری و مرکز استان دارای معلم مازاد و این نتیجه به برنامه استخدام کردن سال‌های گذشته در آموزش و پرورش بوده است.

امام جمعه چالوس گفت: بحث کمبود نیروی معلم در آموزش و پرورش یکی از مشکلات مردم غرب مازندران است که امروز در نتیجه بی‌تدبیری مسئولان با آن مواجه هستند و از دولت امید و تدبیر می‌خواهیم به ظلم و جفاهایی که به غرب استان شده است پایان دهد.

خطیب جمعه چالوس با اشاره به تغییر مدیریتی در مازندران گفت: مازندران در تغییر مسئول ارشد استانی در کشور اولین استانی بود که مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفت و نشان دهنده توجه مدیران ارشد کشوری به این استان بود.

وی گفت: از اقدامات طاهایی در دورانی که به عنوان استاندار مازندران بود باید تقدیر کرد، طاهایی افتخار مازندران و ایران است.

راشدی بیان داشت: به استاندار جدید آقای فلاح نیز که از توانمندی ایشان به نیکی یاد می‌شود خیر مقدم می‌گویم ولی انتظار است تمام نقاط قوت و مثبت استاندار سابق را در برنامه‌های خود قرار دهد.

وی گفت: رئیس جمهور محترم سفارش اعتدال و شایسته سالاری بود و بارها اعلام کرد وامدار هیچکس نیست ولی در عمل رفتار رئیس جمهور این گونه نیست.

این مسئول ادامه داد: تقاضای ما نگاه عادلانه به همه مناطق استان مازندران به ویژه به شهرهای که در این سال‌ها بیشتر به آنها جفا شده است.

خطبی جمعه چالوس ادامه داد: ما متهم  به هم محلی بودن با تصمیم‌گیرندگان اصلی در دولت قبلی بودیم ولی در عمل برای توسعه شهرهای ما اقدام مناسبی انجام نشد.

راشدی نوری گفت: تقاضا داریم استاندار مازندران در عزل و نصب مدیران نهایت اعتدال، دقت، شایستگی و توانمندی و مصالح هر منطقه را در نظر بگیرد زیرا مردم ما از تغییرات و عزل و نصب ها خاطره خوشی ندارند.

وی خطاب به استاندار مازندران گفت: مدتی است جلسات محفلی در شهرستان‌ها برای عزل و نصب‌ها به شدت رونق گرفت که برگزاری این جلسات نگرانی‌های را برای مردم ایجاد می‌کند.

خطیب جمعه چالوس با اشاره به تکاپوی برخی از فعالان ستاد دکتر روحانی در روز معارفه استاندار مازندران بیان داشت: تکاپو برخی افراد در روز معارفه دلسوزان استان مازندران را نگران می‌کند و نباید یک مجمع به تنهای تصمیم گیرنده نهایی در مازندران باشند.

راشدی در پایان با اشاره به پایان یافتن تعطیلات تابستانه  گفت: از مسئولان استانی و کشوری و دولت امید و تدبیر می خواهم  وقتی منطقه ای به خاطر جاذبه‌های گردشگری  مورد استقبال مسافران و گردشگران قرار می گیرد به لحظ بودجه‌ای نیز نگاه ویژه‌ای شود.