جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کلنگ تصفیه‌خانه آب بابل به زمین زده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کلنگ تصفیه‌خانه آب بابل به زمین زده می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای شهری مازندران، حسین نیاز آذری در دیدار با مسئولان استانی تامین آب آشامیدنی شهرهای گروه الف را یکی از دغدغه‌های نمایندگان و مسئولان دانست و اظهار کرد: به طور جدی پیگیر احداث تصفیه‌خانه آب شرب در پایین دست سد البرز با همکاری آب منطقه‌ای استان هستیم.

وی ادامه داد: تا زمان احداث و بهره‌برداری تصفیه‌خانه اصلی آب بابل، پیگیر ساخت تصفیه‌خانه فیلتر شنی دوم توسط شرکت آبفای شهری مازندران هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، انرژی و آب مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارشناسی لازم توسط همکاران آبفای مازندران صورت پذیرد تا نقاطی که تراز آب سطحی آنها بالا است در اولویت لوله‌گذاری و جاری‌سازی انشعاب فاضلاب قرار گیرند.

نیاز آذری با اشاره به وجود مشکلات و انفصالات در شبکه‌های  فاضلاب در برخی از مناطق شهر بابل افزود: این مشکلات بررسی و نسبت به رفع نواقص موجود اقدامات لازم صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران نیز در این دیدار به تشریح طرح فاضلاب شهر بابل پرداخت و گفت: اجرای این طرح  بر اساس طرح مشاور در چهار مدول پیش‌بینی شده است.

ذبیح‌الله ذاکری با اشاره به اینکه این طرح در دوره 25 ساله، 400 هزار نفر جمعیت را در پوشش قرار می‌دهد، افزود: در مجموع برای اتمام طرح فاضلاب شهر بابل ایجاد 450 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی نیاز است.

وی بیان کرد: ظرفیت این تصفیه‌خانه 98 هزار متر مکعب در شبانه‌روز است که از این ظرفیت 24 هزار و 500 متر مکعب آن برای مدول اول در حال بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران ادامه داد: تاکنون نسبت به جاری‌سازی 10 هزار و 500 خانوار شهر بابل اقدام شده است که در پایان مدول اول 100 هزار نفر در پوشش طرح جمع‌آوری فاضلاب قرار می‌گیرند.

ذاکری همچنین از بهره‌برداری طرح‌های آبرسانی در دو شهر خوشرودپی و گلوگاه بابل اشاره و تصریح کرد: در شهر خوشرودپی یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه حفر، تجهیز و افتتاح شد و یک هزار و 500 خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.

وی به بهسازی و مهندسی مجدد یک حلقه چاه با افزایش آبدهی 10 لیتر در ثانیه خبر داد و افزود: 600 خانوار شهر گلوگاه در هفته دولت از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شدند.

ذاکری همچنین از اجرای طرح آبرسانی به شهر گتاب خبر داد و گفت: در این طرح به منظور ایجاد ذخیره مطمئن برای ساعات پیک مصرف و افزایش توان تامین و ایجاد فشار مناسب و تزریق آب مورد نیاز به شبکه‌ها، عملیات احداث مخزن ذخیره بتنی به ظرفیت 2هزار مترمکعب حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه و ساخت ایستگاه پمپاژ به اتمام رسید و در آینده به بهره‌برداری می‌رسد.