جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

کلنگ‌زنی 21 پروژه گازرسانی در روستاهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کلنگ‌زنی 21 پروژه گازرسانی در روستاهای مازندران

مدیرعامل شرکت گاز مازندران از کلنگ‌زنی 21 پروژه گازرسانی در ایام دهه فجر در روستاهای استان خبر داد.

کلنگ‌زنی 21 پروژه گازرسانی در روستاهای مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمداسماعیل ابراهیم‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: باید فرهنگ اسلامی و اهداف امام و شهدا را که برای جمع کردن فساد استکبار و برقراری عدالت اجتماعی تلاش کردند به نسل جدید انتقال دهیم.

وی افزود: در شرکت گاز خدمتگزار مردم هستیم و خدمت به مردم را یک اصل می‌دانیم و هیچ منتی نداریم.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه در مسئولیت کاری خود دو وظیفه مهم را بر عهده داریم، گفت: تلاشمان بر این است در مناطق گاز‌رسانی شده استمرار وجود داشته باشد و تمام وقت در سطح استان به مردم خدمت‌رسانی کنیم و در روستاهایی که از گاز پاک برخوردار نیستند اقدامات لازم را انجام دهیم.

ابراهیم‌زاده با اعلام اینکه 99.4 درصد شهرها و 88 درصد روستاهای مازندران گازدار هستند، ادامه داد: مازندران دارای رتبه نخست گاز‌رسانی در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: 800 روستای بالای 20 خانوار مازندران از نعمت گاز پاک برخوردار هستند و در سال آینده 400 روستای دیگر هم گازرسانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران اضافه کرد: امسال 73 هزار خانوار مازندرانی گازدار شدند و 30 هزار از خانه مردم علمک گاز نصب شد.

ابراهیم‌زاده تصریح کرد: در دهه فجر امسال 21 پروژه گازرسانی به روستاهای مازندران با 100 میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با بیان اینکه تمامی بخش‌های صنایع استان در فصل زمستان گازدار هستند، گفت: اگر صنایع موجود بر روی سوخت دوم رود هیچ‌گونه مشکل کمبود گاز نخواهیم داشت و مدیریت یکپارچه برای انتقال گاز می‌خواهیم.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران به پروژه خط 42 اینچ انتقال گاز دامغان ـ کیاسر ـ ساری به عنوان یک خط استراتژیک که برای پایداری مستمر گاز در استان و زیرساخت‌های آن اشاره کرد و افزود: با ایجاد این خط کارخانه سیمان کیاسر، روستاهای چهاردانگه و دودانگه، بخشی از تقویت خط سوادکوه و در صورت احداث کارخانه پتروشیمی را می‌توان از این خط بهره‌برداری کرد.

ابراهیم‌زاده ادامه داد: با خط انتقال گاز دامغان به کیاسر و ساری 170 روستای دودانگه و چهاردانگه از گاز برخوردار می‌شوند که 500 میلیارد تومان نیاز است.

وی با بیان اینکه شرکت گاز مازندران 280 میلیارد تومان از نیروگاه، صنایع و مردم طلبکار است، گفت: طلب شرکت گاز مازندران از مردم و صنایع 147 میلیارد تومان است.