جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهر پول در هفته بسیج - نمایش محتوای خبر

 

 

کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهر پول در هفته بسیج

شهردار پول از کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهر پول در هفته بسیج خبر داد.

کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهر پول در هفته بسیج

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، قربان‌علی خزایی‌پول امشب در جمع خبرنگاران با گرامی‌داشت فرا رسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: کلنگ پروژه گازرسانی به شهر پول در بخش کوهستانی کجور هم‌زمان با فرا رسیدن هفته بسیج در روز پنجم یا ششم آذر امسال به زمین زده و عملیات اجرایی آن نیز آغاز می‌شود.

وی افزود: گازرسانی به شهر پول که به عنوان نخستین شهر در بخش کجور نوشهر محسوب می‌شود می‌تواند سرآغاز تحولات بسیار زیادی در بخش‌های رفاهی و عمرانی در این منطقه شده و به توسعه این شهر سرعت بیشتری بدهد.

شهردار پول در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت پروژه آب شرب نیز اشاره کرد و گفت: چند ماهی است که بالاخره پروژه آب شرب و واگذاری کنتور به مشترکان شهر پول به اداره آب و فاضلاب شهرستان نوشهر انجام شد و در همین راستا شهرداری هم برای تسهیل در روند اجرای این کار، ساختمانی را در اختیار اداره آب و فاضلاب شهرستان نوشهر در شهر پول قرار داده است.

وی با بیان اینکه شهر پول دارای یک‌‎هزار و 100 مشترک است، خاطرنشان کرد: زمانی که مدیریت آب شهر پول به اداره آب و فاضلاب نوشهر واگذار شده بود، تعداد 420 مشترک اقدام به نصب کنتور کرده بودند و الان برای بقیه مشترکان نصب کنتور در حال انجام است.

خزایی‎پول افزود: نمایندگی اداره آب و فاضلاب نیز در شهر پول دایر شده است و بر این اساس به‌زودی عملیات اجرایی تعویض سه کیلومتر از شبکه‌های فرسوده شهر انجام می‌شود و این کار سبب رفع مشکل کمبود آب در برخی نقاط شهر پول می‌شود.

وی درباره شایعاتی مبنی بر آلودگی آب شرب این شهر، تصریح کرد: پس از انجام آزمایشاتی که از سوی شبکه بهداشت و درمان نوشهر بر روی آب «چشمه طالقان» در یکی محلات شهر پول، شائبه آلوده بودن آب شرب این منطقه برطرف شد و آب کاملا سالم و قابل شرب است.

شهردار پول به وضعیت پیشرفت فیزیکی ساختمان شهرداری و آتش‌نشانی پول اشاره کرد و گفت: نبود بودجه کافی سبب متوقف شدن پروژه شده است و اکنون منتظر تامین اعتبارات لازم برای ادامه روند کار هستیم.

وی کم عرض بودن پل «آقاعلی چشمه» را سبب بروز مشکلاتی در تردد عنوان کرد و گفت: طرح‌های اولیه برای تعریض و ساخت پل جدید در دست بررسی است و نیاز به 500 میلیون تومان اعتبار است که بخشی از محل تملک دارایی و بخشی دیگر حوادثی تامین می‌شود.