جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

کلزاکاران آملی روغن مورد نیاز کارخانجات مازندران را تامین می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

کلزاکاران آملی روغن مورد نیاز کارخانجات مازندران را تامین می کنند

سید مرتضی امینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه به طور میانگین از هر یک کیلوگرم کلزا، حدود 40 درصد آن روغن خوراکی استحصال می شود اظهار داشت: کلزا کاران آملی با این میزان تولید، بخش قابل توجهی از روغن مورد نیاز کارخانه های روغنی کشی مازندران را تامین می کنند.

وی با بیان اینکه پنج مرکز خرید تضمینی کلزا از سوی شرکت های تعاونی این شهرستان، کلزا کشاورزان را خریداری می کنند، اضافه کرد: امسال با افزایش حدود 20 درصدی قیمت خرید تضمینی کلزا به قیمت هر کیلوگرم هزار و 700 تا هزار و 800 تومان بدون رطوبت و افت محصول از کلزاکاران خریداری می شود.

امینی گفت: از سوی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل، در سال زراعی امسال 582 تن انواع کود شیمیایی و هزار و 745 لیتر انواع سموم شیمیایی برای دفع کلزا بین کلزاکاران آملی توزیع کرده است.

وی بیان داشت: بیش از هزار و 405 کشاورز و 9 شرکت تعاونی تولید در شهرستان آمل به صورت جزئی و کلی در کشت دانه روغنی کلزا فعالیت می کنند.

مدیر جهادکشاورزی آمل از تولید و برداشت دو هزار و 150 تن دانه روغنی کلزا امسال از سطح مزارع این شهرستان و تحویل آن به کارخانه های روغن کشی استان خبر داد.

امینی گفت: امسال کشاورزان آملی در دو هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان، دانه روغنی کلزا کشت کرده که این میزان سطح زیر کشت در مقایسه با پارسال افزایش داشته است.

وی افزایش قیمت در خرید تضمینی دانه روغنی کلزا، اختصاص به موقع و کافی نهاده های کشاورزی و درآمدزایی برای کشاورزان به عنوان کشت دوم پس از برداشت برنج را از دلایل مهم استقبال کشاورزان آملی به کشت کلزا اعلام کرد.