رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

کلاه 20 میلیارد ریالی سارقان فضای مجازی بر سرکاربران مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کلاه 20 میلیارد ریالی سارقان فضای مجازی بر سرکاربران مازندران

کلاه 20 میلیارد ریالی سارقان فضای مجازی بر سرکاربران مازندران


رییس پلیس فتای مازندران گفت: در نیمه نخست سالجاری سارقان فضای مجازی 20 میلیارد ریال از کاربران مازنی اخاذی کردند.

کلاه 20 میلیارد ریالی سارقان فضای مجازی بر سرکاربران مازندران

سرهنگ حسن محمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: 80 درصد از پرونده های پلیس فتا این استان در ارتباط با جرایم مالی در فضای مجازی است.
وی اضافه کرد: جرایم اخلاقی 17 درصد پرونده های در دست بررسی در پلیس فتا این استان را در نیمه نخست سالجاری تشکیل داده است.
رییس پلیس فتا مازندران گفت:علاوه بر آن پلیس فتا در سالجاری موفق شده تا 90 درصد از جرایم فضای مجازی را که پرونده هاشان در دستگاه قضا نیز در دست بررسی است را کشف و عاملان این جرایم را نیز دستگیر کند.
سرهنگ محمد نژاد افزود: در نیمه نخست سالجاری در استان مازندران 37 مجرم فضای مجازی رد یابی ، شناسایی و دستگیر شده وپرونده آنها برای رسیدگی در اختیار دستگاه قضا قرار گرفته است.
وی با اشاره به مزیت های اقتصادی، فرهنگی واجتماعی فضای مجازی در ایران از کاربران اینترنتی مازنی خواسته تا به هشدارهای پلیس فتا که به مناسبت های مختلف ارایه می شود، توجه داشته باشند تا گرفتار اخاذی مجرمان فضای مجازی نشوند.
سرهنگ محمدنژاد گفت: پلیس فتا برای موفقیت در کاهش جرایم فضای مجازی و برخورد با متخلفان در این شبکه اجتماعی نیازمند کمک تمام دستگاه های اجرایی، فرهنگی، اجتماعی از جمله رسانه ها دارد.
پلیس فتا در کمتر از یک دهه گذشته در ناجا برای شناسایی و برخورد با جرایم فضای مجازی تشکیل شده که به مرور پلیس فتا در فرماندهی انتظامی استان ها از جمله استان مازندران نیز شکل گرفت.
در استان مازندران افزون بر 109 سایت و پایگاه خبری فعالیت دارند که 60درصدشان فاقد مجوز قانونی فعالیت از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هستند.