سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کلاهبردار بانک های جویبار دستگیر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاهبردار بانک های جویبار دستگیر شد

به گزارش خبرنگار روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سرهنگ ˈ محمد عظیمی ˈ گفت : پس از اعلام مسوول شعب یکی از بانک های دولتی جویبار مبنی بر وقوع جعل و کلاهبرداری سه میلیارد و 920 میلیون ریالی از این بانک ، موضوع به طور ویژه در دستور کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی استان و شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های انجام شده، فردی با ارائه مدارک جعلی به نام ˈهمایون – تˈ و افتتاح حساب بانکی پس از چند مرحله واریز وجه به مبالغ بالا و جلب اعتماد کارکنان بانک ، اقدام به ارائه چک بین بانکی به این مقدار کرد.

رئیس پلیس آگاهی مازندران گفت: این کلاهبردار پس از نقد کردن چک در بانک با همکاری فردی دیگر به خرید بیش از 130 هزار دلار از دو صرافی در شهرستان های ساری و آمل اقدام کرد.

وی افزود : ماموران با دریافت این اطلاعات و مشخصات فرد کلاهبردار با استفاده از شگرد های خاص پلیسی ، با رد زنی متهم به کلاهبرداری این فرد به نام ˈ م- ب ˈ ساکن شهرستان ساری را شناسائی و در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

سرهنگ عظیمی گفت: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی با همکاری فردی دیگر اعتراف کرد و پس ازتشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی داده شد .

وی گفت: تلاش پلیس برای شناسائی مخفیگاه دیگر متهم این پرونده همچنان ادامه دارد.