سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

کلاس‌های پایه ششم مدارس چالوس هوشمندسازی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاس‌های پایه ششم مدارس چالوس هوشمندسازی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، محمدصادق فرزیب صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: آموزش و پرورش عامل رشد و تحول اساسی جامعه است.

وی گفت: این نهاد در انتقال ارزش‌ها، هنجار‌ها، مهارت‌های زندگی و رشد فضایل اخلاقی نقش کلیدی و محوری دارد.

مدیر آموزش و پرورش چالوس ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه مولد کشور است و از جایگاه مهمی برخودار است.

فرزیب تاکید کرد: با توجه به اهمیت و پیچیدگی حاکم بر فعالیت‌ها آموزش و پرورش اداره مطلوب آن کاملا وابسته به انجام فعالیت‌های دقیق، نظاممند، علمی و برنامه‌ریزی شده است.

مدیر آموزش و پرورش چالوس تاکید کرد: تلاش ما همواره بر این بوده که از شرایط و امکانات موجود حداکثر استفاده را برای رسیدن به اهداف مطلوب داشته باشیم.

وی بیان داشت: در راستای آموزش مفاهیم دینی، مذهبی و تربیتی در بین دانش‌آموزان در سال تحصیلی گذشته اعزام روحانیون به مدارس سطح شهرستان برای برگزاری گفتمان دینی را داشتیم که از استقبال خوبی نیز برخوردار شد.

رئیس آموزش و پرورش چالوس ادامه داد: در طرح اجرای نهضت ملی حفظ قرآن کریم در حوزه دانش‌آموزی و فرهنگیان از نظر کمی و کیفی در کشور وضعیت مطلوبی داشتیم.

فرزیب بیان داشت: تجلیل از حافظان قرآن کریم در دو مرحله و اهدای جوایز به آنان به ارزش 35 میلیون ریال از دیگر اقدامات این اداره در این زمینه بوده است.

وی ادامه داد: کسب 18 رتبه استانی و دو رتبه کشوری توسط دانش‌آموزان شهرستان در مسابقات قرآنی از دیگر افتخارات آموزش و پرورش در این حوزه است.

مدیر آموزش و پرورش چالوس گفت: سه مدرسه قرآنی که رئیس هیئت امنای آن امام جمعه شهرستان چالوس است تشکیل شده و فعالیت‌های قرآنی در این مدارس بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام می‌شود.

فرزیب بیان داشت: تقویت انس با قرآن، توسعه فرهنگ قرآنی، آشنایی با مفاهیم کلیدی، آموزش معارف قرآنی در زمینه طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم در دو بخش دانش‌آموزان و فرهنگیان از اهداف آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های دینی و قرآنی است.

وی گفت: در حوزه فرهنگی و هنری نیز با حضور 8 هزار دانش‌آموز در سطح شهرستان مسابقات مختلفی برگزار شد و دانش‌آموزان شهرستانی در مسابقات استانی و کشوری فرهنگی و هنری عناوین مختلفی کسب کردند.

فرزیب از تشکیل هیئت‌های مذهبی در مدارس شهرستان چالوس خبر داد و گفت: این هئیت‌ها در تمام مناسبت‌های مذهبی به اجرای مراسم با حضور دانش‌آموزان، معلمان و اولیا می‌پردازند.

رئیس اداره آموزش و پرورش چالوس در ادامه با بیان فعالیت‌های ورزشی حوزه دانش‌آموزی چالوس بیان داشت: در رشته دو و میدانی کسب رتبه دوم در بخش خواهران و رتبه اول در بخش برادران، حضور یکی از دانش‌آموزان در اردوی تیم ملی دو و میدانی دانش‌آموزی، کسب رتبه اول مسابقات تنیس روی میز و حضور در مسابقات کشوری و کسب مقام اول شنای استان از افتخارات حوزه ورزش دانش‌آموزی چالوس است.

وی گفت: در کنکور امسال شاهد کسب 32 رتبه زیر 3 هزار که از این تعداد 17 نفر رتبه زیر یک‌هزار داشتند بودیم و نسبت به سال‌های گذشته رشد را نشان می‌دهد.

فرزیب اضافه کرد: کسب رتبه برتر فیلم کوتاه در مسابقات فرهنگ نوجوان سالم در سطح استان و کشور از دیگر افتخارات داشن‌آموزان این شهرستان به شمار می‌رود.

مدیر آموزش و پرورش چالوس با اشاره به بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس به اتمام رسیده و تمام دانش‌آموزان تعیین وضعیت شدند و ساماندهی کامل معلمان انجام گرفته است.

وی گفت: برای نخستین بار برنامه هفتگی کلاس‌ها قبل از فرا رسیدن مهر به اطلاع معلمان و دانش‌آموزان رسیده تا نخستین روز مدرسه با فعالیت‌های آموزشی و پرورشی همراه باشد.

فرزیب بیان داشت: سه طرح مهم در شهریور ماه در مدارس شهرستان صورت گرفته که می‌توان از برگزاری شورای معلمان، همایش اولیا دانش‌آموزان و طرح مشارکت دانش‌آموزان در آراستگی فضای فیزیکی و مرتب کردن وسایل آزمایشگاه، کارگاه، کتابخانه و نمازخانه نام برد.

وی همچنین از توزیع یک‌هزار وسیله ورزشی در بین مدارس سطح شهرستان خبر داد و گفت: گروه ارزیاب پروژه مهر با حضور کارشناسان در سه مرحله از تمامی مدارس شهرستان صورت گرفته است.

فرزیب بیان داشت: تشکیل کلاس میان محتوا برای پایه‌های اول هر دوره، تشکیل کلاس ضمن خدمت برای معلمان پایه سوم ابتدایی و پایه اول ابتدایی، تشکیل کلاس‌های کارگروه آموزشی در خصوص تولید محتوای آموزش الکترونیکی از دیگر برنامه‌های این اداره قبل از آغاز سال تحصیلی بوده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش چالوس تصریح کرد: هوشمندسازی تمام کلاس‌های پایه ششم و 90 درصد کلاس‌های پایه اول متوسطه از اقدامات این اداره در حوزه هوشمندسازی مدارس به شمار می‌رود.