جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

کلاردشت شهرستان یکساله ای بدون استقرار ادارات مهم و ضروری - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاردشت شهرستان یکساله ای بدون استقرار ادارات مهم و ضروری

'محمد معصومی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به گذشت بیش از یکسال از شهرستان شدن کلاردشت، اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و وضعیت راه های این شهرستان کوهستانی مردم برای تردد با مشکلات زیادی مواجه می شوند که نیازمندی به حضور دائمی این اداره در کلاردشت بیش از پیش احساس می شود.

وی تصریح کرد: در چند روز گذشته در مسیر کلاردشت به عباس آباد تعداد قابل توجهی خودرو سبک و نیمه سنگین به دلیل یخزدگی قادر به حرکت نبوده و برای ساعت ها در این محور مانده بودند، این وضعیت در شرایطی بود که در برخی از نقاط این جاده آنتن دهی تلفن همراه نیز وجود نداشت.

وی ادامه داد: بعد از گذشت چندین ساعت که تردد در این محور غیر ممکن بود و آنتن نیز وجود نداشت این فرمانداری اطلاع یافت و با پی گیری های صورت گرفته از اداره راه و شهرسازی عباس آباد نیروهای آن اداره وارد عمل شدند و مسیر باز شد.

وی خاطرنشان کرد: نیرویی برای شناسایی و رفع مشکل در جاده های این شهرستان وجود ندارد و اگر این مشکل در جاده مرزن آباد باشد به اداره راه و شهرسازی چالوس و در مسیر عباس آباد به کلاردشت به اداره عباس آباد اعلام می شود که به دلیل فاصله، زمان زیادی برای رفع آن صرف می شود که نارضایتی مردم کلاردشت را به همراه دارد.

فرماندار کلاردشت افزود: با توجه به کوهستانی بودن و مسیرهای پر تردد در این شهرستان که در تمامی فصول گردشگران داخلی و خارجی به این شهرستان وارد می شوند، نیازمند نظارت مستمر و مناسب مسیرها در کلاردشت هستیم که لازمه تحقق یافتن این وضعیت استقرار اداره راه و شهرسازی در شهرستان گردشگر پذیر کلاردشت است.

معصومی خاطرنشان کرد: علاوه بر اداره راه و شهرسازی برخی دیگر از ادارات این شهرستان نیز هنوز استقرار نیافته است که برای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم حضور ادارات در این شهرستان ضروری است.

25 کیلومتر از مجموع 35 کیلومتر طول محور کلاردشت به عباس آباد در حوزه استحفاظی شهرستان عباس آباد و بقیه در در حوزه کلاردشت واقع شده است و تمامی این مسیر به دلیل نبود گاردریل و چراغ های راهنمایی، نبود امکانات بین راهی از جمله پایگاه های امداد و نجات جاده ای، پاسگاه انتظامی، اماکن اقامتی، پذیرایی، رفاهی و بهداشتی به جاده ای ناامن و حادثه خیز تبدیل شده است.