جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

کشف 8 کیلوگرم مواد مخدر در تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 8 کیلوگرم مواد مخدر در تنکابن

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از کشف هشت کیلوگرم از انواع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و گفت: پنج متهم این پرونده به مقامات قضایی معرفی شدند.

کشف 8 کیلوگرم مواد مخدر در تنکابن

به گزارش خبرگزاری فارس از تنکابن، رامین شمس  در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم توجه به رعایت اصول ایمنی در استفاده از فضای مجازی گفت: پلیس ویژه فضای مجازی و تبادل ارتباطات در ناجا با فعالیت خوبی که دارد توانسته در بخش امنیت و برخورد قانونی با جرایم در این حوزه اقدامات خوبی را به انجام رساند و این برنامه برای افزایش سرانه امنیت در فضای مجازی به طور جدی تداوم می‌یابد.

وی اظهار کرد: بخش مهمی از افزایش سرانه امنیت به خود اجتماع باز می‌گردد و باید با تقویت ارتباط مردمی با خادمان خود از طریق پلیس 110 مراتب بی‌نظمی و یا اقدام به جرم افراد خاطی را اطلاع‌رسانی کنند تا پلیس طبق قانون برای اقدام موثر وارد عمل شود و مجرم به مقامات قضایی برای برخورد قانونی با خطاکار تحویل شود.

شمس خاطرنشان کرد: بخش مهمی از بزهکاری و جرایم ناشی از کمبودهایی مانند کار و شغل است و بخش بزرگی از این شرایط شامل حال جوانان و نوجوانان است که بیکار هستند.

فرمانده انتظامی تنکابن افزود: پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می‌تواند راهکاری مناسب برای حفظ سلامت جسمی و اخلاقی این بخش سنی از جامعه باشد اما باید برای کاهش هزینه‌های استفاده از اماکن و فضاهای ورزشی کاسته شود تا خانواده‌ها بتوانند از عهده مخارج فرزندان خود برآیند و آنها را پشتیبانی کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن تاکید کرد: در بحث آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی عموم جامعه در کنار اقدامات فرهنگی هنری نیرو در رسانه‌های دیداری و شنیداری ما نیز در فرماندهی انتظامی شهرستان با همکاری معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی استان و شهرستان طی برنامه‌هایی خوب با حضور در مساجد محلات شهری و روستایی از نزدیک و به شکل اجتماع صمیمی و چهره به چهره با شهروندان مسائل و معضلات را درمیان گذاشته و فرصت‌ها و تهدیدها یادآوری می‌شود.

شمس به اولویت‌های امنیت در کشور و استان اشاره کرد و گفت: در شهرستان و بخش امنیت چهار مورد مهم را اولویت کارمان قرار داریم که اولویت نخست پیشگیری و مقابله با جرائم به ویژه سرقت است و از همین جا به مجرمان به  ویژه سارقان اعلام می‌کنیم که فضای امنی برای آنها باقی نخواهیم گذاشت و با تمام قدرت جلوی آنها را با ابزار قانون من گیریم.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه اولویت دوم مبارزه با قاچاق و فروش مواد مخدر است، خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از درگیر شدن فرزندان به مواد خانمان‌سوز مخدر نباید فرزندان خود را به حال خود رها کنند.

وی افزود: موضوع سوم پلیس شهرستان برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی است که دغدغه بزرگ همه خانواده‌ها و مسؤولان است و در این بخش و با نظر به قانون اقدامات فرهنگی هم اعمال می‌شود.

شمس اولویت چهارم پلیس شهرستان را رفع مشکلات ترافیکی به علت فقدان زیرساخت مناسب شهری عنوان کرد و افزود: برای حل این مشکل کارشناسانه اقدام شود و احداث پارکینگ‌های طبقاتی در چهارسوی شهر و بسته به میزان نیاز شهر و گردشگران می‌تواند علاوه بر رفع گره‌های کور ترافیکی به رونق اقتصاد و بازار شهر کمک کند.

وی با اعلام اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر تنکابن در یک هفته اخیر و طی چند عملیات غافلگیرانه حدود هشت کیلوگرم از انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کردند، گفت: ‌مواد مکشوفه و انواع مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف و به همراه 5 متهم به مقامات قضایی تحویل شد.