جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کشف 8 هزار و 600 قطعه آبزیان غیرمجاز در سواحل مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 8 هزار و 600 قطعه آبزیان غیرمجاز در سواحل مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات مازندران، علیرضا ندایی با بیان اینکه فعالیت‌های یگان هدفمند شده و پیشگیری و آگاهی‌سازی درباره پیامدهای صید غیرمجاز در اولویت امور قرار دارد، اظهار داشت: یگان حفاظت از منابع آبزیان در شهریور و مهرماه سال جاری 9 هزار و 800 ساعت گشت دریایی و ساحلی و 660 مرحله عملیات مشترک و بازرسی‌های مختلف انجام دادند.

وی تصریح کرد: در این عملیات 8 هزار و 600 قطعه آبزی غضروفی و فلسدار، یک‌هزار و 94 قطعه ماهی استخوانی، 6 کیلوگرم ماهی خاویاری، 51 دستگاه لاکش، چهار فروند قایق پارویی، 199 شاخه لنگر و بیش از 20 هزار عدد کرف از صیادان غیرمجاز کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان  شیلات مازندران افزود: همچنین در این مدت 19 قطعه ماهی خاویاری نارس نیز از متخلفان کشف و ضبط و توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات مازندران در دریا رهاسازی شد.

ندایی اضافه کرد: همچنین 19 نفر از صیادان غیرمجاز نیز به عنوان متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

این مسئول با بیان اینکه حفاظت از منابع آبزیان و ذخایر آنها برای نسل‌های آینده وظیفه سنگینی است، افزود: این وظیفه مهم بر دوش تک تک افراد جامعه به ویژه جامعه شیلاتی استان مازندران است تا نسل‌های آینده نیز بتوانند از این نعمات خدادادی بهره‌مند شوند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات مازندران تصریح کرد: یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات مازندران در سال 93 با رویکرد پیشگیری به مراتب با متخلفان و متجاوزان به انفال دریای خزر برخورد شدیدتر و جدی‌تری خواهد داشت.                                                         

ندایی در پایان با تقدیر از همکاری مردم و مسئولان شهرهای ساحلی استان مازندران، از مردم خواست تا هرگونه تجاوز غیرقانونی به ذخایر دریای خزر را به شماره تلفن 35289555 ستاد خبری مستقر در بابلسر اعلام کنند.

{jcomments off}