سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کشف 79 درصدی جرایم رایانه‌ای در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 79 درصدی جرایم رایانه‌ای در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به کشف بیش از 79 درصدی جرایم رایانه‌ای در استان، گفت: برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، هتک حیثت و نشر اکاذیب و کلاهبرداری‌های اینترنتی از جمله جرایم شایع در استان است.

کشف 79 درصدی جرایم رایانه‌ای در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار سیدمحمود میرفیضی در جمع معاونان و رؤسای پلیس‌های تخصصی با اشاره به تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی، بر مقابله با این تهدیدات تأکید کرد و افزود: باید با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی و استفاده از همه ظرفیت‌های درون و برون‌سازمانی با این تهدیدات و آسیب‌ها مقابله کرد.

وی برگزاری جلسات آموزش همگانی و استفاده از ظرفیت رسانه‌های گروهی را در آگاه‌سازی عمومی و افزایش سواد رسانه‌ای افراد در مواجه با این تهدیدات مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: آشنایی افراد با تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی نقش مؤثری در کاهش جرایم در این فضا دارد.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به کشف بیش از 79 درصدی جرایم رایانه‌ای در استان، افزود: برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، هتک حیثت و نشر اکاذیب و کلاهبرداری‌های اینترنتی را از جمله جرایم شایع در استان برشمرد.

این مسؤول به نقش خانواده‌ها در مراقبت از فرزندان در فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: خانواده‌ها باید ضمن آشنایی با فضا مجازی، تهدیدات و آسیب‌ها، همواره مراقب فرزندان خود باشند تا در دام افراد شیاد و مجرمان قرار نگیرند.

میرفیضی با تأکید بر بهره‌گیری هوشمندانه از ظرفیت و بسترهای نوین رسانه‌ای در عصر انقلاب اطلاع رسانی، تصریح کرد: باید از این ظرفیت ایجاد شده در راستای افزایش سرمایه اجتماعی و ارتقای منزلت اجتماعی پلیس استفاده کرد.

وی مقابله با عملیات روانی دشمن و استفاده درست از بسترهای نوین رسانه‌ای را در تقویت سرمایه اجتماعی پلیس و افزایش منزلت اجتماعی مهم دانست و گفت: نقش سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی در همکاری و تعامل با پلیس برای تولید محتوا از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.