جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

کشف 280 سکه عتیقه دوران اسلامی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 280 سکه عتیقه دوران اسلامی در آمل

فرمانده انتظامی آمل از کشف 280 عدد سکه عتیقه مربوط به ادوار مختلف تاریخی در این شهرستان خبر داد.

کشف 280 سکه عتیقه دوران اسلامی در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از پایگاه خبری پلیس، ولی‌الله گنجیان‌مقدم گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی در ملک شخصی واقع در یکی از روستاهای شهرستان آمل اقدام به حفاری غیرمجاز کرد، موارد در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه در گزارش‌ها بیان شده که در این حفاری یک کوزه سفالی با محتوای مقادیر زیادی سکه قدیمی پیدا شده و این فرد کوزه را در منزل خود نگهداری می‌کند، افزود: بلافاصله ماموران آگاهی پس از هماهنگی قضایی به اقدامات پلیسی پرداختند.

فرمانده انتظامی آمل بیان کرد: با مشخص شدن صحت گزارش‌های دریافتی، پلیس طی عملیات غافلگیرانه، فرد مورد نظر را دستگیر کرده و 280 عدد سکه عتیقه در منزل او را کشف کرد.

این مسئول تصریح کرد: در این بین کارشناسان میراث فرهنگی در بازدید از سکه‌های مکشوفه اعلام کردند که آنها دارای ارزش تاریخی مربوط به ادوار مختلف تاریخی و ضرب شده در دوران اسلامی در نقاط مختلف ایران هستند.

گنجیان‌مقدم گفت: این اموال آثار باستانی و میراث ملی ایران هستند و پلیس اجازه نمی‌دهد تا در اختیار قاچاق‌چیان و افراد سودجو قرار گیرد بنابراین از مردم درخواست می‌شود تا در صورت اطلاع از هر اقدامی که به قاچاق میراث فرهنگی و ثروت ملی مربوط می‌شود، پلیس 110 را در جریان موضوع قرار دهند.