جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کشف 21 کیلو مواد مخدر در بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 21 کیلو مواد مخدر در بابلسر

فرماندار بابلسر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 21 کیلو و 101 گرم مواد مخدر در شهرستان بابلسر کشف شد.

کشف 21 کیلو مواد مخدر در بابلسر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، سید علی اسددر جلسه مبارزه با مواد مخدر در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر اظهار کرد: مقوله اعتیاد و مواد مخدر مقوله پیچیده اجتماعی است که ارکان خانواده را نشانه گرفته است و اگر توجه نشود یکی از مهم‌ترین عوامل ازدیاد آمار طلاق، بزهکاری‌های اجتماعی، ناامیدی و هدررفت سرمایه کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران کشور جوانی است و بیشترین اتکای اقتصادی، اجتماعی و امنیتی کشور بر دوش جوانان است، افزود: اگر این قشر را از دست بدهیم آسیب‌های جدی به کشور وارد می‌شود که جبران‌پذیر نیست.

فرماندار بابلسر یکی از مهم‌ترین روش‌های مقابله با این پدیده‌های شوم را موضوعات فرهنگی و اجتماعی دانست و بیان کرد: اگر بتوانیم نگاه فرهنگی خود را به این پدیده‌ها اصلاح کنیم بخش اعظمی از مشکلات ما حل می‌شود و این کار خاص یک دستگاه یا قوا نیست و کار تیمی و گروهی است و هماهنگی همه‌جانبه دستگاه‌های دولتی، غیردولتی، رسانه‌ها و متولیان فرهنگی را می‌طلبد.

این مسؤول با اشاره به اینکه از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات برای اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و امر پیشگیری از مواد مخدر استفاده شود، بیان کرد: کارهای فرهنگی استفاده متعددی دارد که باید از آن برای مقابله با این امر استفاده کرد.

اسد به برگزاری سه جلسه شورای هماهنگی با 21 مصوبه و اجرایی شدن 80 درصد از این مصوبات اشاره کرد و افزود: شهرستان بابلسر دارای سه مرکز ترک اعتیاد تحت نظارت بهزیستی است که در ماه گذشته 78 نفر و از ابتدای امسال تاکنون 400 نفر توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در چهار ماه نخست شاهد رشد کشفیات بودیم، گفت: در ماه گذشته 5 کیلو و 700 گرم مواد مخدر کشف و از ابتدای امسال تاکنون نیز حدود 21 کیلو و 101 گرم مواد مخدر کشف شد که این آمار در سال گذشته 36 کیلو و 682 گرم بود.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه 57 نفر معتاد متجاهر از بابلسر به مرکز ساری اعزام شدند، گفت: 425 نفر در سال 94 و 135 نفر امسال بیمار بهبودیافته داشتیم.