سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

کشف 2 هزار کیلوگرم مواد مخدر در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 2 هزار کیلوگرم مواد مخدر در مازندران

جانشین فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 470 کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد، گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در مازندران نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

کشف 2 هزار کیلوگرم مواد مخدر در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، محراب ریاحی بعدازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی کارشناسان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های مازندران اظهار کرد: کمیته مقابله مبارزه با مواد مخدر استان طرح‌های خود را براساس سیاست اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی کرده است که در این راستا 2 هزار و 470 کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.


وی با بیان اینکه میزان کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است، گفت: 54 درصد رشد در زمینه اجرای طرح‌ها داشتیم.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه کمیته مقابله یک برنامه هدفمند است، از اجرای یک‌هزار 133 طرح در استان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 91 باند متلاشی و 12 هزار و 699 فقره پرونده تشکیل شده است.


ریاحی با بیان اینکه 62 درصد رشد در زمینه تشکیل پرونده‌های قضایی داشتیم، تصریح کرد: سیاست‌گذاری کلان در زمینه برخورد با خرده‌فروشان انجام شد که در این مدت 7 هزار و 584 نفر دستگیر شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 171 درصد رشد داشتیم.


وی با بیان اینکه انتظار ما از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌ها مبارزه مستمر با خرده‌فروشان است، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده باید روزانه در هر شهرستان دست‌کم سه دستگیری در زمینه خرده‌فروشان داشته باشیم و در برخورد با خرده‌فروشان برخورد جدی شود.


ریاحی با بیان اینکه دستگیری هدفمند مورد تاکید ما است، تصریح کرد: برای کانون‌های جرم‌خیز و مناطق آلوده برنامه‌ریزی صورت گرفته و با نصب دوربین، امنیت محلات مورد توجه قرار گیرد.


وی در پایان کنترل پایانه مسافربری، ماشین‌های حمل بار، پاکسازی محیط آموزشی، دانشگاه‌ها و مدارس تاکید کرد.