سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کشف 19 هزار ماده محترقه در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 19 هزار ماده محترقه در آمل

محمد صادق پهلوان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال که به چهارشنبه‌سوری معروف است، همه ساله شاهد حوادث ناگواری از جمله نقص عضو و حتی در برخی موارد مرگ افراد بر اثر بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی برخی افراد ناآگاه مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه پلیس با در نظر گرفتن سه اصل مهم پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله در جهت برقراری نظم،‌ امنیت و آرامش شهروندان اقدام همه جانبه‌ای را در دستور کار دارد، گفت: در این راستا با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی پلیسی با هرگونه تهیه و توزیع این مواد خطرناک و مخلان نظم و امینت عمومی برابر قانون برخورد می‌کند.

پهلوان با اعلام اینکه ماموران پلیس اطلاعات و امنیت در راستای اجرای طرح ارتقای اجتماعی و کنترل و نظارت بر صنوف در بازدید از واحدهای صنفی موفق به کشف 6هزار و 325 عدد انواع مواد محترقه شدند، اذعان داشت: بیشتر افرادی که اقدام به تهیه و استفاده از مواد محترقه می‌کنند نوجوانان و جوانان هستند.

وی یادآور شد: با شناسایی و دستگیری عوامل تهیه و توزیع مواد محترقه و بازرسی از برخی واحدهای صنفی، 19هزار مواد محترقه در این شهرستان کشف و ضبط شدند.

این مسئول بیان داشت: به منظور کاهش خطرات احتمالی در چهارشنبه‌ آخر سال با برنامه‌ریزی و هماهنگی با آموزش‌ و پرورش آمل همگانی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و اولیا برگزار شد.

وی از اعزام کارشناسان انتظامی مجرب به مدارس و اقدامات پیشگیرانه با نمایش کلیپ‌هایی در درباره چهارشنبه آخر سال سنوات گذشته خبر داد و گفت: نقش آموزش و اطلاع‌رسانی در کاهش و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

پهلوان در پایان از شهروندان خواست تا اطلاعات خود در امر عوامل تهیه و عرضه مواد محترقه را در کوتاهترین وقت به پلیس 110 اطلاع دهند.