سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

کشف چوب قاچاق در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف چوب قاچاق در چالوس

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان چالوس از کشف و ضبط 2.5 مترمکعب چوب قاچاق به همراه دو دستگاه خودرو در این شهرستان خبر داد و گفت: یک نفر نیز به عنوان متهم در رابطه با این پرونده دستگیر شد.

کشف چوب قاچاق در چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، مهرداد خزایی‌پول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سابقه قبلی قاچاق چوب در منطقه لاروسر مجلار اداره منابع طبیعی این شهرستان با حضور نیروهای منابع طبیعی یک‌دستگاه خودروی نیسان به همراه چند نفر قاچاقچی چوب را متوقف کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از متهمان با یک‌دستگاه خودروی 206 که ابزار قطع درخت نیز در داخل آن بود در این زمینه ضبط شد، افزود: پس از هماهنگی با دادستان شهرستان چالوس با حضور ماموران انتظامی دو خودروی مذکور به پارکینگ پلیس منتقل شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان چالوس خاطرنشان کرد: خودروی نیسان مذکور به رانندگی "س.ا" دارای چندین فقره پرونده قطع و قاچاق چوب در شهرستان‌های نوشهر و چالوس بوده است.

وی از خلع ید 11 هزار مترمربع از اراضی ملی در نوشهر و چالوس در ماه گذشته خبر داد و بیان کرد: تخریب دو کوره زغال‌گیری غیرمجاز در دو‌آب کجور و ضبط 50 کیسه زغال و مقداری هیزم نیز از دیگر اقدامات این اداره در ماه قبل بوده است.

خزایی‌پول با اعلام اینکه توسط نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس، 8 هزار و 500 متر مربع از اراضی ملی در این شهرستان در مجموع در سه عملیات خلع ید شد، تصریح کرد: این اقدام در اجرای تبصره ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع انجام شده است.

وی خاطر‌نشان کرد: در عملیاتی دیگر با اجرای حکم قضایی و همت یگان حفاظت منابع طبیعی و ماموران انتظامی، یک‌هزار و 500 مترمربع از اراضی ملی در «تجن‌کلا» واقع در دهستان کلارستاق شرقی چالوس خلع ید شده است.

این مسئول در پایان گفت: رفع تصرف دو قطعه از این اراضی به مساحت 3 هزار و 400 هزار متر مربع در «جاده دلیر و دزماکوتی» مرزن‌آباد صورت گرفت.