جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کشف و ضبط فروش غیرمجاز 350 قطعه از انواع پرندگان در فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف و ضبط فروش غیرمجاز 350 قطعه از انواع پرندگان در فریدونکنار

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: در راستای جلوگیری از عرضه و فروش غیر مجاز پرندگان 350 قطعه از انواع پرندگان در فریدونکنار کشف و ضبط شد.

کشف و ضبط فروش غیرمجاز 350 قطعه از انواع پرندگان در فریدونکنار

ناصر مهردادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با اعلام اینکه در راستای جلوگیری از عرضه و فروش غیر مجاز پرندگان در فریدونکنار 350 قطعه انواع اردک و خوتکا که از استان گیلان به فریدونکنار حمل می‌شدند، کشف و ضبط شد، اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان موفق شدند سه متخلف شکار و صید پرندگان وحشی را که با استفاده از یک دستگاه وانت‌مزدا در حال حمل 350 قطعه از انواع پرندگان از استان گیلان به فریدونکنار بود را در بازار پرندگان این شهرستان دستگیر کنند.

وی افزود: با توجه به ایجاد تنش و قصد متخلفان برای درگیری با حضور مأموران نیروی انتظامی، خودرو و متهمان به پاسگاه انتظامی مرکزی فریدونکنار منتقل شدند.

مدیرکل حفاظت محیطزیست مازندران، اضافه کرد: در این رابطه با شکایت اداره حفاظت محیط‌زیست بابلسر پرونده‌ای در مراجع قضایی تشکیل و متهمان به دادگاه معرفی شدند.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان فریدونکنار علاوه بر مرکزیت بازار عرضه و فروش انواع آبزیان به محلی برای عرضه و فروش غیرمجاز انواع گونه‌های مختلف پرندگان وحشی درآمده است، گفت: در فریدونکنار پرندگانی به‌فروش می‌رسد که  در رده‌های جهانی جزو پرندگان حمایت شده، در معرض خطر و یا در حال انقراض است که به‌دلیل عدم توجه و برخورد مستمر و قاطع با عرضه و فروش غیرمجاز این پرندگان در سال‌های گذشته، مشکلات زیادی را برای محیط‌زیست کشور و استان به دنبال داشته است.

مهردادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ساماندهی بازار پرندگان فریدونکنار و حمایت از پرندگان وحشی در حال انقراض از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان است.

وی تصریح کرد: مرحله دوم جمع‌آوری دام‌های هوایی در فریدونکنار با حضور 40 نفر از مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان  و شهرستان انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران در پایان سخنانش گفت: در این‎باره 50 رشته دام هوایی شامل شب‌دام‌ها و غازدام‌ها در دومین مرحله از عملیات یگان حفاظت محیط‌زیست استان از مناطق سرخرود، اوجاکله و برخی مناطق شهرستان بابلسر جمع‌آوری شد.