جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

کشف و رهاسازی 41 قطعه ماهی خاویاری نارس در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف و رهاسازی 41 قطعه ماهی خاویاری نارس در مازندران

فرمانده یگان حفاظت منابع ‌آبزیان شیلات مازندران گفت: 41 قطعه ماهی خاویاری نارس در تیر ماه امسال کشف و رهاسازی شد.

کشف و رهاسازی 41 قطعه ماهی خاویاری نارس در مازندران

علیرضا ندائی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: بیش از 3 هزار و 984 رشته دام‌ صیادی غیرمجاز غضروفی طی تیر ماه امسال در آب‌های ساحلی مازندران کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات مازندران طی 6 مرحله عملیات مشترک و بازرسی‌های مختلف با بیش از 2 هزار و 713 نفرساعت در شرایط زمانی و مکانی متعدد موفق شدند تعداد 7 هزار و 968 عدد کرف صیادی و 66 عدد لنگر را کشف کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع ‌آبزیان شیلات مازندران با اشاره به اینکه 41 قطعه ماهی خاویاری نارس در تیر ماه امسال کشف و رهاسازی شد، اضافه کرد: طی این عملیان چهار متهم دستگیر شدند و پرونده‌های متخلفان به مراجع قضایی برای رسیدگی ارجاع شد.

ندائی با اعلام اینکه مبارزه با صید غیر‌مجاز برای حفظ و حراست از منابع‌ آبزی دریای خزر به عنوان ثروت ملی است، تصریح کرد: عزم یگان حفاظت منابع آبزی شیلات برای مبارزه بسیار جدی است.

وی در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد تخلف می‌توانند با شماره تلفن‌های 35289555 ستاد خبری این یگان و یا شماره 35289396 روابط عمومی اداره کل شیلات مازندران با پیش‌شماره 011 تماس حاصل کرده و اطلاع دهند.