جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

کشف زمین‌خواری 14 میلیارد ریالی در کلاردشت - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف زمین‌خواری 14 میلیارد ریالی در کلاردشت

فرمانده انتظامی مازندران از کشف زمین‌خواری به ارزش بیش از 14 میلیارد ریال و رفع تصرف 4 هزار و 706 مترمربع از اراضی ملی در کلاردشت خبر داد.

کشف زمین‌خواری 14 میلیارد ریالی در کلاردشت

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در منطقه «اجابیت» شهرستان کلاردشت، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی دریافتند، فردی با تصرف اراضی ملی بیش از 4 هزار و 706 مترمربع از این اراضی را محصور و اقدام به ساخت‌وسازهای غیرمجاز کرده است.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به هماهنگی‌های قضایی از شناسایی و دستگیری متهم به زمین‌خواری در این ارتباط خبر داد و افزود: ارزش ریالی زمین‌های تصرف شده 14 میلیارد و 118 میلیون ریال اعلام شد.

این مسؤول با اشاره به اقدامات قضایی و انتظامی در راستای رفع تصرف اراضی ملی از آزادسازی این مقدار زمین خبر داد و گفت: این اراضی به دامان طبیعت برگردانده شد.

میرفیضی با تأکید بر حفظ بیت‌المال، تعامل و همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌ها، به‌ویژه دستگاه قضایی را در مقابله با زمین‌خواران و متجاوزان به حقوق بیت‌المال موثر دانست و ادامه داد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

*کشف کلاهبرداری 14 میلیارد و 950 میلیون ریالی در مازندران

وی از شناسایی و دستگیری متهم به جعل و کلاهبرداری خبر داد و افزود: این فرد با ارائه چک‌های جعلی و بلامحل بیش از 14 میلیارد و 950 میلیون ریال کلاهبرداری کرد.

فرمانده انتظامی مازندران بیان کرد: در پی مراجعه و شکایت افرادی مبنی بر کلاهبرداری از آنان از سوی فردی به نام «الف ـ ه» اهل یکی از شهرستان‌های استان، با ارائه چک‌های جعلی و بدون محل، با توجه به دستور قضایی و حساسیت موضوع، مراتب به طور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

این مسؤول تصریح کرد: کارشناسان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات از مالباختگان دریافتند، متهم به کلاهبرداری با استفاده از روش‌های متقلبانه از طریق خرید و فروش یخچال فریزر، پس از جلب اعتماد مسؤولان مراکز توزیع و فروش لوازم خانگی، در چندین مرحله خرید، با ارائه چک‌های جعلی و بدون محل، بیش از 14 میلیارد و 950 میلیون ریال کلاهبرداری کرد.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و اقدامات فنی، مخفیگاه متهم را در شهرستان ساری شناسایی و وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مازندران در پایان گفت: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس، به بزه انتسابی اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.