جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

کشف بیش از 15 تن برنج قاچاق در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف بیش از 15 تن برنج قاچاق در ساری

فرمانده انتظامی ساری از کشف 15 تن و 410 کیلوگرم برنج قاچاق در شهرستان ساری خبر داد.

کشف بیش از 15 تن برنج قاچاق در ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سرهنگ زیدالله کاظمی در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا گفت: در راستای مبارزه با ورود و عرضه کالای قاچاق، مأموران پاسگاه انتظامی هولار این فرماندهی در حین اجرای طرح ایست و بازرسی و کنترل مبادی ورودی و خروجی مسیرهای سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو کامیون بنز در محدوده  ایستگاه پلیس راه ساری ـ کیاسر مشکوک و خودرو را متوقف و مورد بازرسی قرار دادند.

وی افزود: با بازرسی صورت گرفته از بار کامیون و انجام تحقیقات تکمیلی مشخص شد، متهم برنج‌های قاچاق را بدون بارنامه و مجوز قانونی از شهر زاهدان بارگیری و قصد انتقال آنها به مقصد بهشهر را داشته است. 

فرمانده انتظامی شهرستان ساری تصریح کرد: متهم به همراه بار مکشوفه و خودرو برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

این مسؤول مبارزه با کالای قاچاق را در راستای  رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی امری مهم و ضروری برشمرد و ادامه داد: قاچاق کالا تولیدات داخلی، اقتصاد کشور و منافع ملی را تهدید می‌کند و نیروی انتظامی در چارچوب وظایف محوله با تمام توان با آن مقابله می‌کند.

کاظمی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز از جمله قاچاق و یا توزیع کالاهای ممنوعه مراتب را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

وی از شناسایی و دستگیری سارق زورگیر با هشت فقره سرقت در ساری خبر داد و گفت: در پی وقوع سرقت و زورگیری از دانش‌آموزان و دانشجویان در ساری تحقیق و بررسی در این باره در دستور کار مأموران کلانتری 11 این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی ساری خاطرنشان کرد: با انجام تحقیقات پلیسی صورت گرفته و اخذ تصویر متهم در فضای مجازی و با راهنمایی یکی از شاکیان این پرونده متهم شناسایی شد.

این مسؤول اظهار کرد: مأموران با انجام تحقیقات غیرمحسوس در محدوده محل سکونت متهم در اقدامی غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

کاظمی بیان کرد: نامبرده با شناسایی افراد کم سن بین سنین 17 تا 20 سال که بیشتر از قشر دانشجو و دانش‌آموز بوده‌اند در محلی خلوت اقدام به زورگیری و سرقت از آنها کرده و گوشی تلفن همراه، وجه نقد، گردنبند و ... را به سرقت می‌برده است.

وی گفت: متهم در بازجویی‌های تخصصی صورت گرفته به هشت فقره زورگیری در ماه گذشته اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.