سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کشفیات 450 تنی انواع مواد مخدر 8 ماه امسال در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشفیات 450 تنی انواع مواد مخدر 8 ماه امسال در کشور

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در جریان سفر به مازندران در حاشیه صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی انتظامی استان  در گفتگو با خبر نگارواحد مرکزی خبر با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در طول ماه به صورت میانگین 42 تا 50 تن کشفیات مواد مخدر دارد میزان کشفیات انواع مواد مخدر 8 ماه امسال در کشور را 450 تن اعلام کرد.
سردار اسماعیل احمدی‌مقدم از اولویت‌های امسال نیروی انتظامی را مبارزه با سرقت‌ اعلام و خاطرنشان کرد: با مهار قابل توجه روند رشد سرقت تا آذر ،  امسال کاهش سرقت را در کشور تجربه می‌کنیم.
فرمانده ناجا مبارزه با فروشندگان مواد مخدر را اولویت دوم نیروی انتظامی  دانست  و گفت: با تلاش نیروی انتظامی،  کاهش هفت درصدی تصادفات امسال و 90 درصد کشفیات مواد مخدر در کشور محقق شد .
  سردار احمدی مقدم ،همچنین به نظرسنجی نیروی انتظامی از مردم قبل از پایان هر سال  وکسب میانگین نمره 86 از 100 اکثر استان‌ها در طرح ارزیابی اشاره کرد و افزود: امسال فرمانده انتظامی مازندران بعنوان فرمانده نمونه در جشنواره مالک اشتر نیروی انتظامی انتخاب شد.
او با بیان اینکه مازندران  اکنون در همه شاخص‌های امنیت و جرم بهبود وضعیت داردگفت: پیش از این افزایش نزاع، دعوا و استفاده از سلاح در مازندران افزایش یافته بود که  برخورد به موقع نیروی انتظامی استان کاهش 13 درصدی سرقت  را نیزدر مازندران محقق کرد.
فرمانده ناجا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اقدامات نیروی انتظامی درکاهش آمار اعتیاد در میان بانوان بر ضرورت همکاری وزارت بهداشت و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت : اکنون  5 درصد از معتادان کشور را بانوان تشکیل می‌دهند.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  همچنین با اشاره به اینکه از یک میلیون و 290 هزار زائر ایرانی حاضر در اربعین 900 هزار نفر تاکنون به کشور بازگشتند، گفت: نیروی انتظامی با وجود تشکیل قرارگاه در خوزستان 5 هزار نفر نیروی کمکی هم به این منطقه اعزام کرده است.
احمدی‌مقدم همچنین به احتمال دخالت دست‌های بیگانه در صحنه‌گردانی گروگانگیری سیدنی اشاره و تصریح کرد : دشمنان در آستانه اربعین و همایش بزرگ ولایی تلاش کردند یک بار دیگر اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی را به نمایش بگذارند اما ما همکاری خوبی با پلیس استرالیا داریم ، شاید افراد دیگری هم در استرالیا صحنه‌گردان این گروگانگیری بوده‌اند.

{jcomments off}