جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

کشفیات 11 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کشفیات 11 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از کشفیات 11 میلیاردو 749 میلیون و 950 هزار ریالی کالای قاچاق در دهمین مرحله از طرح سراسری مبارزه با قاچاق در استان خبر داد.

کشفیات 11 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران، سردار سید محمود میرفیضی گفت: در اجرای طرح تشدید و مقابله با قاچاق کالا و ارز به ویژه کالاهای ممنوعه، دهمین مرحله از طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا در استان به مرحله اجرا در آمد.

وی هدف از اجرای این طرح را تحقق مصادیق اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال اقتصاد مقاومتی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد قاطعانه با باندها و شبکه‌های عمده قاچاق کالا و ارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم برشمرد.

فرمانده انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: به همین منظور مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان و شهرستان‌های تابعه با انجام بازرسی‌های مقطعی و شناسایی باندها و شبکه‌های قاچاق کالا، اقدامات عملیاتی را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و کشف کالاهای قاچاق در سطح استان آغاز کردند.

این مسؤول افزود: در اجرای این طرح، 20 هزار و 750 کیلو برنج خارجی، بیش از 10 تن چوب و فراورده‌های جنگلی، 34 هزار و 190 عدد لوازم آرایشی و بهداشتی، 28 هزار و 320 نخ سیگار خارجی، یک‌هزار و 484 ثوب البسه، 252 قلم لوازم و قطعات خارجی و 3 هزار و 629 قلم داروی قاچاق از قاچاقچیان کشف شد.

میرفیضی کشف 6 میلیون پازل هوشمند خارجی، یک‌هزار و 265 عدد اقلام ضد فرهنگی، 590 عدد لوازم جانبی گوشی همراه، انواع لوازم تزئینی، 9 دستگاه خودرو و هشت دستگاه موتورسیکلت قاچاق و همچنین چهار کیلو و 400 گرم مواد مخدر را از دیگر موفقیت‌های مأموران در اجرای این طرح برشمرد.

وی ارزش کالاهای کشف شده را 11 میلیارد و 749 میلیون و 950 هزار ریال عنوان کرد و اظهار کرد: در این رابطه 49 نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه هدف قاچاقچیان کالا تخریب ریشه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است و خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلاف در عرضه تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است، از مردم خواست، برای حفظ سلامت جامعه و خانواده‌های خود از خرید کالاهای قاچاق که معمولا از مواد غیر بهداشتی و بی‌کیفیت تهیه و عرضه می‌شوند خودداری کنند.