جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹

کشفیات مواد مخدر در مازندران 57 درصد کمتر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کشفیات مواد مخدر در مازندران 57 درصد کمتر شد

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ذبیح الله پهلوانی گفت: با پیروزی انقلاب، استکبار جهانی، جنگ تحمیلی و موضوعات اقتصادی، شبیخون فرهنگی و  فشار در خصوص انرژی هسته ای را برای از پای درآوردن نظام جمهوری اسلامی در دستورکار خود قرار دادند که موفق نشدند به اهدافشان دست یابند.

سرهنگ پلهوانی بیان داشت: از دهه 1960 مواد مخدر به نوعی در دنیا توسعه پیدا کرد و با پیشرفت علم شیمی و مواد مخدر صنعتی دشمن درصدد از پای در آوردن جوانان هستند و خانواده ها باید هوشیار باشند تا مواد مخدر این بلای خانمانسوز دامن جامعه و خانواده را نگیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز نیروی انتظامی با تعامل دستگاههای اجرایی دیگر برای رضای خدا، برقراری امنیت و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر و عناصر اصلی تلاش می کند، افزود: با همکاری مردم ، بسیجیان ، دهیاران ، بخشداران و غیره کشفیات مواد مخدر در 6 ماه نخست سال جاری 57 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

وی از مدیران مراکز و کمپ های ترک اعتیاد شهرهای استان که توسط سازمان بهزیستی مجوز اخذ کردند، خواستار شناسایی عاملین توزیع مواد مخدر و معرفی آنان به ستاد مبارزه با مواد مخدر استان شد.

پهلوانی بیان کرد: با همکاری و تعامل بین ستاد مبارزه با مواد مخدر با مراکز ترک اعتیاد می توان مشکلات و معضلات مواد مخدر را در استان کاهش داد.

همچنین رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با اشاره به نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری ، گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر یک رویکرد جدیدی با عزم ملی ایجاد شد و امروز باید تمام دستگاههای اجرایی برای موضوع اعتیاد در برابر دشمن موضع گیری کنند.

وی با بیان اینکه امروز مصرف مواد مخدر همانند گذشته با قلیان و سیگار شروع نمی شود، بلکه شیشه مصرف اول آنهاست، اظهارداشت: 46 درصد کسانی که به اعتیاد روی آوردند از شیشه شروع کردند و همچنین 54 درصد افراد معتاد شاغل هستند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران به شناسایی بیش از 90 کمپ ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و افزود: بیش از 50 مرکز رسمی و مابقی در شرف مجوز رسمی هستند.

وی بیان کرد: تا سال گذشته یک کمپ بانوان در استان وجود نداشت و بدلیل بیماری های زنان سه مرکز براساس ماده 16 برای نگهداری معتادان زن در استان راه اندازی گردید.

وی بر فعال شدن کمیته غربالگری در شهرستان های استان تاکید کرد و اذعان داشت: بیشترین اعتبار و بودجه باید در آموزش و پرورش باشد.