سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کشت گندم در 5 هزار هکتار از اراضی میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت گندم در 5 هزار هکتار از اراضی میاندورود

شبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود اظهار داشت: در راستای اجرای طرح افزایش تولید گندم و با توجه به شرایط مساعد جوی و استقبال کشاورزان گندم‌کار میاندورودی تاکنون در سطح 3 هزار و 525 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان محصول استراتژیک گندم کشت شده است.

وی افزود: این میزان کشت گندم از طریق انعقاد قرارداد با یک‌هزار و 641 نفر از کشاورزان گندم کار ممکن شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود گفت: در این راستا 547 تن انواع بذر گواهی شده و یک‌هزار و 200 تن کود شیمیایی بین کشاورزان گندم‌کار این شهرستان توزیع شد.

موسوی افزود: کار بوجاری 165 تن بذر گندم خود مصرفی نیز انجام پذیرفته است که این میزان نیز مورد مصرف گندم‏‌کاران قرار گرفت.

این مسئول سطح نهایی زیر کشت گندم در شهرستان میاندورود در سال‌جاری را بیش از 5 هزار هکتار پیش‌بینی کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود از تشکیل شرکت تعاونی مرغداران در این شهرستان خبر داد و افزود: به منظور ایجاد تشکل‎های خصوصی بخش کشاورزی شهرستان میاندورود سومین مجمع عمومی مرغداران این شهرستان برای انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود برگزار شد.

موسوی با اشاره به اهمیت تشکیل شرکت تعاونی مرغداران این شهرستان، یادآور شد: در ادامه این جلسه اعضای هیئت موسس گزارشی از روند تشکیل تعاونی مرغداران این شهرستان را ارائه و در پایان ضمن معرفی کاندیداهای مورد نظر، رأی‌گیری انجام شد.

{jcomments off}