جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

کشت مکانیزه گندم در 600 هکتار از مزارع گلوگاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت مکانیزه گندم در 600 هکتار از مزارع گلوگاه

مدیر جهادکشاورزی شهرستان گلوگاه گفت: 600 هکتار از مزارع گندم این شهرستان مکانیزه کشت شده است.

کشت مکانیزه گندم در 600 هکتار از مزارع گلوگاه

رضا پورفلاح در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته کشت گندم در این شهرستان به صورت سنتی بوده و امسال با حمایت دولت دستگاه‌های ردیف‌کار به ناوگان مکانیزاسیون اختصاص یافت که سطح زیر‌کشت این محصول نسبت به گذشته افزایش یافته است، افزود: کاهش هزینه در کشت مکانیزه مهم‌ترین انگیزه کشاورزان برای کشت پاییزه است که باعث می‌شود در مصرف کود، بذر و سایر نهاده‌ها هم صرفه‌جویی شود.

وی با اشاره به اینکه امسال عملیات کشت مکانیزه گندم در این شهرستان در سطح 600 هکتار از اراضی زراعی انجام شد، تصریح کرد: تاکنون بالغ بر 8 هزار هکتار قرارداد کشت گندم منعقد شده است که از این میزان معادل یک‌هزار و 200 هکتار زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

پورفلاح با بیان اینکه کشت محصول گندم در این شهرستان از نیمه نخست مهر آغاز شده و تا پایان آذر‌ماه ادامه دارد، افزود: این محصول در خردادماه سال آینده برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه با اشاره به اینکه تولید با کیفیت محصول از دیگر مزایای کشت مکانیزه گندم است گفت: این شهرستان یکی از قطب‌های کشاورزی به‌ویژه تولید گندم است به‌طوری که میزان تولید این محصول در سال گذشته بیش از 30 هزار تن بوده است.