سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کشت سویا در 2 هزار هکتار از اراضی میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت سویا در 2 هزار هکتار از اراضی میاندورود

شبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به آغاز کشت سویا در سال‎جاری افزود: در راستای افزایش تولید دانه روغنی سویا، بیش از 2 هزار هکتار از زمین‎های کشاورزی شهرستان میاندورود در سال‎جاری به کشت سویا اختصاص می‎یابد.

وی از کشاورزان سویاکار درخواست کرد برای انعقاد قرارداد به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه و بذرهای اصلاح شده مورد نیاز خود را از شرکت‎های تعاونی روستایی منطقه خود و یا شرکت دانه های روغنی دریافت کنند.

وی قیمت هر کیلوگرم بذر گواهی شده ارقام سویا را 24 هزار ریال و بذر سویا مادری را 25 هزار ریال اعلام و تصریح کرد: به منظور حمایت از سویاکاران به ازای هر کیلوگرم بذر مبلغ 13 هزار ریال یارانه پرداخت می‎شود.

موسوی با بیان اینکه مجموع سطوح عملیات «به‌زراعی» برنج کشت شده در شهرستان میاندورود 8 هزار و 533 هکتار است از انجام عملیات خزانه‌گیری برنج برای 95 درصد از شالیزارهای این شهرستان تاکنون خبر داد.

وی با بیان اینکه عملیات آب تخت اولیه در سطح 60 درصد و شخم و شیار در سطح 70 درصد از شالیزارهای شهرستان صورت پذیرفته است، تصریح کرد: تاکنون در سطح یک‎هزار و 200 هکتار کشت سنتی برنج انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود در پایان پیش‌بینی کرد در سال‎جاری بیش از 70 درصد از شالیزارهای این شهرستان به صورت مکانیزه کشت شود.