جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کشت سه باره اراضی کشاورزی آمل در سال 94 - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت سه باره اراضی کشاورزی آمل در سال 94

سرپرست جهاد کشاورزی آمل گفت که با استقبال کشاورزان از کشت سه باره اراضی ، تولید سالانه محصولات کشاورزی این شهرستان سال گذشته به بیش از یک میلیون تن رسید .

کشت سه باره اراضی کشاورزی آمل در سال 94

سیدحسین اسلامی شامگاه شنبه در آئین معارفه اش به عنوان سرپرست جهاد کشاورزی آمل افزود : توجه بیشتر به کشت گلخانه ای هم علت دیگری بود که سبب افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان شد.
وی گفت : کشت سه باره اراضی سطح زیر کشت کشاورزی شهرستان آمل را پارسال به بیش از 90 هزار هکتار رساند و با ادامه این روند امسال نیز تولید محصولات کشاورزی شهرستان افزایش خواهد یافت .
سرپرست جهاد کشاورزی آمل با اظهار این که هم اکنون این شهرستان رتبه اول مازندران را در صنعت طیور ، صنایع تبدیلی و گل و گیاهان زینتی دارد ، افزود : بخش کشاورزی محور توسعه شهرستان و بزرگ ترین ظرفیت برای اشتغالزایی و ارزآوری است .
وی حفظ بستر کشاورزی و حمایت از بهره برداران را با توجه به ظرفیت های بالای بخش کشاورزی در شهرستان آمل ضروری دانست و ادامه داد : تغییر کاربری کشاورزی یکی از دغدغه های جدی توسعه پایدار و تهدید جدی برای امنیت غذایی است .
در این آئین که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران برگزار شد ، از خدمات سیدمرتضی امینی به عنوان مدیر جهاد کشاورزی آمل قدردانی و اسلامی به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد.
امینی که 9 سال مدیر جهاد کشاورزی آمل بود ، بازنشسته شد .
شهرستان آمل بر اساس آمارهای رسمی 12 و یک دهم درصد جمعیت سه میلیون و 200 هزار نفری مازندران را دارد .
۴۲ درصد سطح زیر کشت سبزی و صیفی ، ۲۳ درصدی باغ گل و گیاه ، ۱۸ درصد کشت برنج ، ۱۸ درصد دانه های روغنی کلزا و ۱۲ درصد باغ میوه های هسته دار مازندران مربوط به این شهرستان است.
آمارهای غیر رسمی حاکیست که 40 درصد جمعیت حدود 400 هزار نفری آمل در روستاها زندگی می کنند که این میزان پنج درصد کمتر از میانگین جمعیت روستایی استان است .