جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کشاورزان آملی امسال بیش از 200تن میوه توت فرنگی تولید کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

کشاورزان آملی امسال بیش از 200تن میوه توت فرنگی تولید کردند

ˈ سید مرتضی امینیˈ روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: کشاورزان برداشت این محصول را اوایل اردیبهشت ماه از مزارع این شهرستان آغاز کردند و بخش زیادی از آن تاکنون برداشت شده است .

وی، سطح زیر کشت توت فرنگی در این شهرستان را بیش از 22 هکتار اعلام کرد و ادامه داد: امسال عملکرد تولید توت فرنگی در هکتار برای کشاورزان آملی افزایش داشته است.

مدیرجهاد کشاورزی آمل ، ارزش توت فرنگی های قابل برداشت دراین شهرستان را امسال بیش چهار میلیارد و75 میلیون ریال برای حدود 36 بهره بردار این شهرستان اعلام کرد.

امینی اضافه کرد: امسال کشاورزان آملی در اراضی خود ارقام توت فرنگی از نوع تجاری ˈکاماراسوˈ ، ˈسلوا ˈ و ˈپاجروˈ و نیز ارقام محلی کشت کردند.

وی یادآورشد: شهرستان آمل به لحاظ برخورداری از خاک جلگه ای مستعد و شرایط مناسب آب و هوایی از مناطق حاصلخیز برای تولیدات گیاهی ازجمله توت فرنگی است.

توت فرنگی از جمله میوه هایی است که از حدود نیم قرن پیش پرورش اقتصادی و تجاری آن به عنوان میوه نوبرانه دراین شهرستان آغاز شده است.

توت فرنگی سرشار از پتاسیم ، ویتامین ˈثˈ ، و فولیک اسید است وبرای تقویت حافظه ، رشداستخوان ، استحکام دندان ، بیماران قلبی و روماتیسم بسیارمفید است.