رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

کسب 81 مدال آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب 81 مدال آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: از ابتدای امسال تا نیمه خردادماه ورزشکاران مازندرانی در کنار تیم‌های ملی موفق به کسب 81 مدال جهانی، آسیایی و بین‌المللی شدند.

کسب 81 مدال آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی

حبیب حسین‌زادگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به موفقیت بی‌نظیر ملی‌پوشان مازندرانی در مسابقات مختلف برون‌مرزی، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ورزشکاران زن و مرد مازندرانی در کنار تیم‌های ملی موفق به کسب 81 مدال جهانی، آسیایی و بین‌المللی شدند.

وی تصریح کرد: از این تعداد کسب شده 71 مدال سهم آقایان و 10 مدال نیز سهم بانوان است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران افزود: از این تعداد 17 مدال جهانی، 22 مدال آسیایی و 42 مدال بین‌المللی توسط غیور مردان و غیور زنان ورزش مازندران در سال 95 کسب شد.

این مسؤول ادامه داد: از نکات قابل توجه اینکه با نگاهی مقایسه‌ای به بازه زمانی مشابه سال 94، سهم مدال‌های کسب شده (50) مورد بوده که رشد 62 درصدی در تعداد مدال‌ها شاهد بودیم.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه مهم‌ترین برنامه حال حاضر اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران کسب نتایج درخشان ورزشکاران مازندرانی در آوردگاه المپیک ریو 2016 است، افزود: تاکنون 10 ورزشکار مازندرانی موفق به کسب سهمیه المپیک ریو 2016 شدند که این آمار با توجه به برگزاری انتخابی المپیک تا آغاز مسابقات افزایش می‌یابد.

وی در پایان از کسب سهمیه ورزشکاران مازندرانی در رشته‌های شمشیربازی، تنیس روی میز، والیبال، وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی خبر داد و گفت: پیش‌بینی ما حضور 13 تا 14 ورزشکار مازندرانی در المپیک ریو 2016 است.