جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

کسب 3 مدال کشتی‌گیران مازندرانی در تورنمنت بلاروس - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب 3 مدال کشتی‌گیران مازندرانی در تورنمنت بلاروس

نایب رئیس هیئت کشتی مازندران گفت: کشتی‌گیران مازندرانی در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام الکساندر مدوید سه مدال کسب کردند.

کسب 3 مدال کشتی‌گیران مازندرانی در تورنمنت بلاروس

سلمان قادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس در شهرستان ساری با اشاره به کسب دو مدال توسط کشتی‌گیران مازندرانی در روز نخست تورنمنت بلاروس بیان داشت: در پایان روز نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام الکساندر مدوید در شهر مینسک پایتخت بلاروس، دو کشتی‌گیر مازندرانی موفق به کسب مدال طلا و نقره شدند.

وی گفت: رضا اطری صاحب مدال طلای وزن 57 کیلوگرم شد و حسن یزدانی نیز در وزن 74 کیلوگرم به مدال نقره رسید.

نایب رئیس هیئت کشتی مازندران افزود: در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور نخست دیمچیک رینچینوف از بلاروس، سپس در دور دوم مقابل اوتار گوگایف از گرجستان به برتری رسید.

قادری اذعان داشت: اطری در دور سوم سزار آکگول، کشتی‌گیر سرشناس ترکیه‌ای را مغلوب کرد و راهی نیمه‌نهایی شد.

وی گفت: این کشتی‌گیر و دلاور مازندرانی در این مرحله  پس از برتری مقابل زلیمخان آباکاروف از روسیه راهی دیدار فینال شد که در مسابقه نهایی نیز مقابل نودار آرابیدزه از روسیه در حالی‌ که تا ثانیه‌های پایانی عقب بود با نتیجه پنج بر چهار به برتری رسید و به مدال طلا رسید.

نایب رئیس هیئت کشتی مازندران اظهار کرد: در وزن 74 کیلوگرم حسن یزدانی دیگر کشتی‌گیر مازندرانی با برتری مقابل مارتین اوبست از آلمان و آکایف از روسیه راهی دور سوم شد.

قادری افزود: یزدانی در این مرحله نیز مقابل بیک‌زاد عبدالرحمن‌اف، قهرمان ازبکستانی جهان به پیروزی رسید، و در مسابقه بعد سونر دمیرتاش، کشتی‌گیر مطرح ترکیه‌ای را مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد.

وی گفت: این ملی‌پوش مازندرانی در این دیدار نیز ارسلان بوداژاپوف از روسیه را شکست داد و فینالیست شد، اما در فینال به ختیگ تسابالوف قهرمان جهان از روسیه باخت و مدال نقره دریافت کرد.