جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

کسب 298 مدال توسط ورزشکاران مازندرانی طی سال گذشته - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب 298 مدال توسط ورزشکاران مازندرانی طی سال گذشته

معاون فنی و قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران گفت: سال گذشته 298 مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز در میادین مختلف آسیایی، جهانی، بین‌المللی و برون‌مرزی توسط مازندرانی‌ها کسب شد.

کسب 298 مدال توسط ورزشکاران مازندرانی طی سال گذشته

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، ابوالقاسم عباسی در نشست با مسؤولان ورزشی این شهرستان، با اشاره به اینکه مازندران یکی از استان‌های شاخص در ورزش قهرمانی و همگانی است، اظهار کرد: هم‌اکنون 47 هیأت ورزشی فعال در مازندران تلاش دارند، هر چند در همه رشته‌های ورزشی دارای استعداد فراوان هستیم که باید استعدادها شکوفا شود.

وی با اعلام اینکه مازندران مهد رشته‌های مختلف ورزشی در کشور است، تصریح کرد: سال گذشته از لحاظ بودجه و اعتبار برای ورزش و جوانان نامطلوب بود و امسال رویداد مهم المپیک را پیش‌رو داریم.

معاون فنی و قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران با تأکید بر اینکه طی سال گذشته 298 مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز در میادین مختلف آسیایی، جهانی، بین‌المللی و برون‌مرزی کسب شد، بیان کرد: در المپیک 2012 لندن 11 ورزشکار از مازندران حضور داشتند که با مدال طلا قاسم رضایی در رشته کشتی فرنگی، بهداد سلیمی در رشته وزنه‌برداری و یک مدال برنز خوش درخشیدند.

این مسؤول با بیان اینکه 60 درصد مدال‌های المپیک 2012 تیم اعزامی از ایران متعلق به مازندران بود، گفت: امیدواریم امسال تعداد ورزشکاران مازندرانی حاضر در المپیک را به 14 نفر برسانیم، در حالی که هم‌اکنون حضور پنج ورزشکار قطعی است.

عباسی با اعلام حضور مجتبی عابدینی در رشته شمشیربازی و نیما و نوشاد عالمیان در تنیس روی میز در المپیک، ادامه داد: برادران عالمیان پس از برادران خادم از خانواده‌های ورزشی هستند که دو برادر در یک دوره از المپیک راهی مسابقات می‌شوند.

وی با اشاره به حضور فرزان عاشورزاده نابغه رشته تکواندو در مازندران، بیان کرد: در رشته وزنه‌برداری شانس کسب سهمیه فراوان است و در رشته ورزشی والیبال هم حداقل دو ورزشکار مازندران راهی المپیک می‌شوند.

معاون فنی و قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه در مازندران یک‌هزار و 860 باشگاه فعال وجود دارد، خاطرنشان کرد: سرانه فضای ورزشی در کشورهای مختلف متفاوت بوده و متوسط سرانه برای هر فرد حدود دو متر است.

این مسؤول با بیان اینکه حدود هشت سال قبل سرانه ورزشی در مازندران تنها 40 سانتیمتر بود، افزود: امروز این میزان به یک متر رسیده است.

عباسی با اشاره به اینکه 20 میلیارد تومان اعتبار در زمینه فضاهای ورزشی از وزارت ورزش به مازندران تعلق گرفت که 55 درصد کل اعتبارات را شامل می‌شود، ادامه داد: آمل از شهرهای پیشرو در ایجاد فضاهای ورزشی است، هر چند در مازندران علاقه‌مندی زیادی برای ایجاد فضاهای ورزشی وجود دارد و سرمایه‌گذاران برای فعالیت مشتاق هستند.

وی با بیان اینکه باید فضاهای فرسوده ورزشی با حمایت بخش خصوصی ترمیم و بازسازی شود و با حداقل اجاره به صورت مدت‌دار در اختیار آنها قرار گیرد، اظهار کرد: معیشت و اشتغال قهرمانان ورزشی برای ما اهمیت زیادی دارد، هر چند در این بین جلسات متعددی برگزار شد تا برای آینده و شغل آنها تضمین ایجاد شود.

معاون فنی و قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران گفت: مسکن مهر در شهرهای مختلف به ورزشکاران و قهرمانان اختصاص یابد، هر چند وام‌های دراز مدت برای ایجاد مسکن و فضاهای ورزشی به مدال‌آوران جهانی و المپیک در نظر گرفته شود.