رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

کسب 25 مدال توسط قائم‌شهری‌ها در میادین مختلف ورزشی - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب 25 مدال توسط قائم‌شهری‌ها در میادین مختلف ورزشی

رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر گفت: ورزش‌کاران قائم‌شهری در 15 رشته ورزشی صاحب مدال در عرصه‌های جهانی هستند و امسال برای اولین‌بار در رشته‌های اسکیت، تیر و کمان و تکواندو عضو تیم ملی داریم.

کسب 25 مدال توسط قائم‌شهری‌ها در میادین مختلف ورزشی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، فرشید قدیمی در جلسه شورای ورزش و ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه آقایان بهداد سلیمی و مجید لشکری برای حضور در مسابقات المپیک و پاراالمپیک از شهرستان قائم‌شهر انتخاب شدند، اظهار کرد: مراسم بدرقه این عزیزان فردا در هتل المپیک برگزار می‌شود و امیدواریم این دو عزیز بتوانند در آوردگاه المپیک دو مدال خوش‌رنگ برای شهر و کشورمان به ارمغان آورند.

وی افزود: در شهرستان قائم‌شهر با وجود 15 هزار ورزشکار سازمان‌یافته، 40 هیأت ورزشی، 150 باشگاه خصوصی و 20 باشگاه دولتی متمرکز فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 25 مدال آسیایی، جهانی و بین‎المللی توسط ورزشکاران در رشته‌های مختلف به‌دست آمد و از این رو نیاز به توجه و نگاه ویژه دارد.

قدیمی با بیان اینکه سرانه اماکن ورزشی به‌دلیل تراکم بافت ناچیز است، تصریح کرد: سرانه سالن ورزشی در شهرستان به ازای هر فرد، 70 سانتیمتر زمین است و این درحالی است که استاندارد سرانه باید بین 1 یا 1.5 متر باشد.

وی اظهار کرد: عمده سرانه ورزشی ما در روستاها و فضای روباز ورزشی است و در بخش سالن کمبود داریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر افزود: اعتبار سال گذشته اداره ورزش و جوانان شهرستان 700 میلیون تومان بوده است که از این مبلغ 40 درصد با پیگیری‌ تخصیص یافت و توانستیم در بخش تعمیرات اماکن ورزشی هزینه کنیم.

قدیمی به پیشرفت 50 تا 95 درصدی پروژه‌های ورزشی در خرماکلا، جوجاده، وسطا‌کلا، کلاگرمحله و کفشگرکلا ارطه اشاره کرد و گفت: تعدادی از این پروژه‌ها ملی است اما چند سال است که اعتبار تخصیصی برای آنها نداشته‌ایم.

وی قائم‌شهر را شهری قهرمان‌پرور با ظرفیت بالای ورزشی برشمرد و تصریح کرد: این شهر باید به‌عنوان شهر ویژه در کشور معرفی شود تا از زیرساخت‌های لازم بهره‌مند شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر با بیان اینکه ورزش‌کاران قائم‌شهری در 15 رشته ورزشی صاحب مدال در عرصه‌های جهانی هستند، اظهار کرد: ما امسال برای اولین‌بار در رشته‌های اسکیت، تیر و کمان و تکواندو عضو تیم ملی داریم.

قدیمی به درخشش ورزش‌کاران شهرستان در رشته کاراته اشاره کرد و گفت: کاراته‌کاران قائم‌شهری در رده‌های مختلف به تنهایی توانستند تیم مازندران را قهرمان کشور کنند و همچنین صعود تیم نوجوانان نساجی به مسابقات لیگ برتر و قهرمانی بلامنازع تیم کشتی نونهالان در استان از دیگر افتخارات این شهرستان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائم‌شهر در ادامه به چالش‌های موجود در شهرستان اشاره کرد و گفت: نداشتن زمین به‌منظور ساخت سالن ورزشی و استخر سرپوشیده، نداشتن استادیوم ورزشی استاندارد، عدم وجود خوابگاه مناسب ورزشی برای برگزاری مسابقات، کمبود اعتبارات عمرانی در سال و عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات و اشتغال قهرمانان از جمله چالش‌های موجود در بخش ورزش شهرستان است.