جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

کسب 242 مدال آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب 242 مدال آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از کسب 242 مدال جهانی، آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران زن و مرد مازندرانی در کنار تیم‌های ملی خبر داد.

کسب 242 مدال آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حبیب حسین‌زادگان در حاشیه برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت بیماران خاص و پیوند اعضای مازندران در ساری گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ورزشکاران زن و مرد مازندرانی در کنار تیم‌های ملی موفق به کسب 242 مدال جهانی، آسیایی و بین‌المللی شدند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه با این افتخارات کسب شده، ورزش مازندران به تنهایی جور 17 استان کشور را می‌کشد، افزود: از این تعداد مدال‌های کسب شده 114 مدال جهانی، 78 مدال آسیایی و 50 مدال بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی کسب شد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از برگزاری کنگره شهدای جامعه ورزش مازندران با حضور مسئولان کشوری و استانی در ساری خبر داد و بیان داشت: این کنگره با محوریت پهلوان شهید بهرام اسدپور گلوگاهی شهید شاخص ورزش کشور در روز چهارشنبه دوم دی‌ماه در سالن ورزشی سید رسول حسینی ساری برگزار می‌شود.

حسین‌زادگان با اشاره به تعامل بسیار خوب دستگاه ورزش با هیئت‌های ورزشی استان، افزود: جایگاه ورزش مازندران در تمام رشته‌ها در سطح کشور بسیار خوب بوده و این جایگاه نیازمند حمایت بیشتر وزارت ورزش در بخش منابع مالی است.

معاون توسعه امور ورزش مازندران نیز با بیان اینکه هر چهار سال یک بار مجمع انتخاباتی هیئت‌ها برگزار می‌شود، گفت: مازندران نگین ورزش کشور است و در سایه افتخارات نیاز به حمایت گسترده‌تر مسئولان وزارتخانه دارد.

سیدغلامرضا رضوی درباره تاریخچه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، افزود: نخستین مسابقه بین ورزشکاران بیماران خاص در سال 1987 در انگلستان برگزار شد که 99 ورزشکار در این مسابقه رسمی با هم رقابت کردند.

معاون توسعه امور ورزشی مازندران از فعالیت 70 کشور در فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا خبر داد و اظهار کرد: بازی‌های تابستانه جهانی بین ورزشکاران بیماران خاص هر دو سال یک بار برگزار می‌شود.

وی درباره فعالیت ورزش بیماران خاص در ایران گفت: ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا از سال 87 شمسی به طور رسمی در ایران شروع به فعالیت کرد و این ورزش به عضویت فدراسیون جهانی درآمد.