جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

کسب ۳۹ رتبه زیر ۱۰۰ کنکور سراسری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب ۳۹ رتبه زیر ۱۰۰ کنکور سراسری در مازندران

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران با اشاره به موفقیت‌هایی که آموزش و پرورش مازندران در سال گذشته داشت، گفت: در سال تحصیلی گذشته ۳۹ نفر رتبه زیر ۱۰۰ کشوری را در کنکور سراسری کسب کردند.

کسب ۳۹ رتبه زیر ۱۰۰ کنکور سراسری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، علیرساداتی پیش از ظهر امروز در مراسم نواخته شدن زنگ مهر و زنگ آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن و همچنین رونمایی از تمبر بوی مهر با گرامی‌داشت شهدای دفاع مقدس و امام راحل، اظهار کرد: تقارن هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس را به فال نیک می‌گیریم.

وی با آرزوی آغاز سال تحصیلی پربار برای دانش‌آموزان، افزود: هیچ کشوری جز با نیروی انسانی قوی و سالم ساخته نمی‌شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه اگر در جنگ پیروز شدیم نتیجه تلاش هم‌سن و سال‌های شما بودند، تصریح کرد: مطمئنا برای اینکه آینده‌ای خوب و کشوری سرافراز داشته باشیم باید از امروز تلاش کنیم و این امر با همکاری اولیا مسؤولان و مدیران و معلمان مدارس محقق می‌ شود.

این مسؤول با اشاره به موفقیت‌هایی که آموزش و پرورش مازندران در سال گذشته داشت، بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته 39 نفر رتبه زیر 100 کشوری را در کنکور سراسری کسب کردند.

ساداتی با بیان اینکه 104 نفر رتبه 100 منطقه‌ای را به‌خود اختصاص دادند، خاطر‌نشان کرد: در سال تحصیلی گذشته 167 دانش‌آموز رتبه زیر هزار را در کنکور سراسری کسب کردند و در بخش منطقه‌ای نیز 501 نفر رتبه زیر هزار را به‌دست آوردند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در استان مازندران در المپیاد‌های مختلف بیش از 10 نفر درسطح کشوری و جهانی رتبه کسب کردند، یادآور شد: در مسابقات ورزشی و مسابقات فرهنگی در بخش کشوری نیز در این مدت بیش از 60 نفر در مسابقات کشور مقام آوردند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در مسابقات نقاشی نیز در طول سال تحصیلی گذشته در سطح جهانی دو نفر رتبه اول و دوم را کسب کردند، گفت: در سال تحصیلی گذشته تیم والیبال دانش‌آموزی مازندران به سطح جهانی راه پیدا کرد.

*دانش‌آموزان همیاران طرح سرشماری

معاون فرماندار چالوس نیز در این مراسم با اشاره به آغاز طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن، گفت: برای اداره هر کشوری برنامه‌ریزی لازم است و برای برنامه‌ریزی درست داشتن آمار دقیق برای مسؤولان مهم است.

حمید محمدی‌فیروز با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکی از کامل‌ترین و موثرترین راه‌های جمع‌آوری اطلاعات برای برنامه‌ریزی در هر کشوری محسوب می‌شود، تصریح کرد: برای اینکه مسؤولان کشور بتوانند در مورد ساخت مسکن، مدرسه، بیمارستان، درمانگاه و خانه بهداشت، مسجد، اماکن تفریحی، ایجاد راه‌ها و جاده‌ها در شهر یا روستا برنامه‌ریزی کنند به اطلاعات دقیق نیاز دارند.

وی با اشاره به اینکه سرشماری نفوس و مسکن امسال به‌دو صورت اینترنتی و مصاحبه حضوری انجام می‌شود، افزود: پس از ثبت‌نام در اینترنت که از امروز تا 24 مهر امسال ادامه دارد کد آماری ارائه می‌شود که در زمان مصاحبه حضوری که از دوم مهر تا 25 آبان‌ماه است به مأموران سرشماری تحویل دهند.

محمدی‌فیروز با اعلام اینکه دانش‌آموزان می‌توانند به‌عنوان همیار سرشماری در این طرح ملی کمک کنند، گفت: همیاران سرشماری می‌توانند با تشویق خانواده، دوستان و خویشاوندان که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده و فرم سرشماری خود را تکمیل کنند تا با این‌کار هم به مسؤولان سرشماری کمک شود و هم در کاهش هزینه‌های سرشماری نقش مهمی ایفا کنند.