جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

کسب مدال نقره عاشورزاده در مسابقات تکواندوی مکزیک - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب مدال نقره عاشورزاده در مسابقات تکواندوی مکزیک

رئیس هیئت تکواندوی مازندران گفت: فرزان عاشورزاده تکواندوکار شایسته مازندرانی در فینال مسابقات گرندپری 2015 مکزیک موفق به کسب مدال ارزشمند نقره شد.

کسب مدال نقره عاشورزاده در مسابقات تکواندوی مکزیک

فیض‌الله نفجم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به درخشش ملی‌پوش مازندرانی در رقابت‌های گرندپری بیان داشت: در فینال مسابقات تکواندوی گرندپری 2015 مکزیک، فرزان عاشورزاده ملی‌پوش مازنی وزن 58- کیلوگرم موفق به کسب مدال ارزشمند نقره شد.

وی تصریح کرد: در پایان رقابت‌های تکواندوکاران وزن 58- کیلوگرم در مسابقات فینال گرندپری مکزیک، تائی هون کیم از کره جنوبی طلا گرفت، فرزان عاشورزاده به مدال نقره دست یافت و کسر رودریگز از مکزیک به مدال برنز رسید.

رئیس هیئت تکواندوی مازندران گفت: فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن اولی کشورمان برای کسب این مدال ارزشمند در نخستین دیدار خود در این رقابت‌ها به مصاف لوکاس گازمان از آرژانتین رفت که در پایان سه راند مبارزه توانست با نتیجه هشت بر پنج به برتری دست پیدا کند و راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.

نفجم ادامه داد: عاشورزاده سپس با شکست هفت بر چهار کسر رودریگز از مکزیک قهرمان بازی‌های پان آمریکا در سال 2014 و دارنده مدال برنز گرندپری در سال 2014، فینالیست شد و در مرحله پایانی و فینال این رقابت‌ها رو در روی تائی‌هون‌کیم از کره جنوبی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: عاشورزاده در فینال این رقابت‌ها در ثانیه‌های پایانی نتیجه را سه بر دو واگذار کرد و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و 48 امتیاز به اندوخته هایش در رنکینگ المپیک اضافه کرد.

نفجم در پایان با اشاره به رقابت ابوالفضل یعقوبی در این مسابقات افزود: ابوالفضل یعقوبی نیز روزهای هفدهم و هجدهم آذرماه در مسابقات جایزه بزرگ مکزیک به روی شیاپ چانگ می‌رود.

رئیس هیئت تکواندو مازندران گفت: مدال وزن 58- کیلوگرم این مسابقات توسط کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان اهدا شد.