جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کسب رتبه نخست مازندران در حوزه رونق اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب رتبه نخست مازندران در حوزه رونق اقتصادی

استاندار مازندران گفت: این استان رتبه نخست حوزه رونق اقتصادی کشور را کسب کرد.

کسب رتبه نخست مازندران در حوزه رونق اقتصادی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در مراسم نمادین جشن بازگشایی مدارس در مدرسه مهر سبز بابل، با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا، به‌ویژه شهدای معلم و دانش‌آموز اظهار کرد: روز بازگشایی رویداد بزرگ فرهنگی در مدارس است و در دفتر خاطره همه ما به عنوان روز فراموش نشدنی است.

وی با اشاره به اینکه آنچه باید سرلوحه کار دانش‌آموزان باشد سه رکن اصلی تحصیل، تهذیب و ورزش است، افزود: امروزه دانایی و فرهیختگی هر کشور قدرت آن کشور را ترسیم می‌کند.

استاندار مازندران تصریح کرد: گذشت زمانی که منابع طبیعی، نفت و گاز سرمایه اساسی کشورها بود، امروز نیروی انسانی خلاق و فرهیخته سرمایه ارزنده کشورها است و کشوری که دارای محققان و دانشمندانی که بیشتر تاثیرگذار در کشور باشند قدرت آن کشور را رقم می‌زند.

فلاح با اشاره به اینکه علم‌آموزی، دانش و معرفت از ویژگی شاخص انسان‌ها است، خاطرنشان کرد: باید توجه و عنایت به مسئله تحصیل علم در راس امور دانش‌آموزان باشد، و اگر بخواهیم ادامه دهنده راه شهیدان باشیم باید در کسب علم و دانش تلاش کنیم.

استاندار مازندران یادآور شد: همانگونه که تحصیل علم امری ضروری است فراهم کردن امکانات لازم برای تحصیل نیز از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه توجه به سلامت محیط زیست، کارآفرینی محور طرح تحول بنیادین در مدارس باشد، ادامه داد: بازسازی و ساماندهی نیروی انسانی در راس امور قرار گیرد.

فلاح در سال اقتصاد مقاومتی گفتمان‌سازی، کارآفرینی، امور مداری و توجه به اقتصاد داخلی را از سوی همه مسؤولان و نهادها امری ضروری برشمرد، اضافه کرد: افتخار می‌کنیم در حوزه اقتصاد مازندران رتبه نخست کشور را کسب کرد.

استاندار مازندران در پایان با اشاره به اهمیت سرشماری نفوس و مسکن، گفت: برای داشتن برنامه‌ریزی درست که لازمه و اساس کار بهینه است باید مشارکت همه جانبه در سرشماری داشته باشیم.