جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

کسب رتبه برتر مازندران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب رتبه برتر مازندران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از کسب رتبه برتر استان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.

کسب رتبه برتر مازندران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، عباسعلی رضایی در نخستین جلسه شورای فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری اظهار کرد: دبیرخانه شورای فرهنگ ایثار و شهادت تا قبل از سال جاری در ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد مستقر بود اما با حکم رئیس‌جمهوری این دبیرخانه به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه مازندران در همه کارها جزء استان‌های پیشگام است و این جلسه با موافقت استاندار شکل گرفت، افزود: هفت دستگاه اجرایی در شورای فرهنگ ایثار و شهادت غیبت دارند و باید ساز و کاری ابلاغ شود تا همه مدیران دستگاه‌های اجرایی در آن حضور پیدا کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بسیاری از کارگروه‌ها عمل می‌کند، تصریح کرد: کارگروه درمان، اشتغال و ساماندهی گلزار شهدا به‌صورت منظم فعالیت می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه آیین‌نامه اجرایی شورای فرهنگ ایثار و شهادت از سوی تهران برای استان‌ها هنوز ابلاغ نشد اما مازندران به‌صورت ابتکاری آغاز به فعالیت کرده، افزود: دو استاندار در کشور به‌عنوان فعال در دیدار با خانواده‌های شهدا، رسیدگی به امور ایثارگران و امور شهدا تجلیل می‌شوند که نخستین استاندار در کشور، استاندار مازندران است.

وی بیان کرد: قرار است در روزهای آینده از استاندار مازندران به‌عنوان استاندار برتر کشور در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه فعالیت بعضی از نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان در امور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با یکدیگر موازی است، گفت: باید جلوی موازی‌کاری گرفته شود و به‌سوی برنامه‌های هدفمند حرکت کنیم.