جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

کسب رتبه برتر شهرستان چالوس در زمینه مربی نجات غریق - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب رتبه برتر شهرستان چالوس در زمینه مربی نجات غریق

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، صادق معتکف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال 84 که هیئت نجات غریق و غواصی در شهرستان چالوس آغاز به ‌کار کرد تنها یک مدرس دیپلمه آموزش 30 ناجی را عهده‌دار شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیئت نجات غریق و غواصی شهرستان چالوس هفت مدرس با مدارک کارشناسی ارشد و دکترا توانستند 600 ناجی را در شهرستان چالوس تربیت کنند.

معتکف خاطر‌نشان کرد: در سال 84 تعداد هشت ناجی در مناطق کور سواحل شهرستان چالوس مشغول به‌ فعالیت بودند که این تعداد هم‌اکنون به 44 ناجی در نقاط کور افزایش یافت.

وی از فعالیت 40 ناجی برای نقاط کور سواحل دریاهای شهرستان چالوس برای امسال خبر داد و گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شد حدود 100 میلیون تومان اعتبار برای ناجیان غریق شهرستان چالوس در مدت چهار ماه فعالیت آنها در نظر گرفته شد.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی شهرستان چالوس یادآور شد: در مجموع 17 نقطه کور در قالب 25 ایستگاه در شهرستان چالوس شناسایی شد.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون سه طرح دریا در شهرستان چالوس وجود دارد، بیان داشت: طرح‌های دریای شهرداری چالوس، تفرجگاه نمک‌آبرود و طرح دریای هتل پارسیان خزر طرح‌های دریای شهرستان چالوس هستند.

معتکف ابراز داشت: با وجود مشکلات زیرساختی در طرح‌های دریا، طرح دریای شهرداری چالوس به‌دلیل رعایت قوانین و مقررات و با داشتن بیشترین ناجیان غریق توانست رضایت همگان را به‌خود جلب کند.

وی خاطر‌نشان کرد: برای تعداد 6 ناجی غریق طرح دریای شهرداری چالوس مبلغ 25 میلیون تومان بودجه نیز توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر چالوس در نظر گرفته شده‌ است.

عضو مجمع هیئت نجات غریق و غواصی استان مازندران عنوان داشت: در حال حاضر در شهرستان چالوس 10 اماکن ورزش‌های آبی شامل استخرهای سرپوشیده و سرباز وجود دارد که به‌ دلیل عدم رعایت قانون و عدم اشرافیت مدیران عالی‌رتبه درباره وظایف حقوقی هیئت‌های نجات غریق با چالش‌هایی در این زمینه روبرو هستیم.

وی با اشاره به وظایف هیئت نجات غریق و غواصی اظهار داشت: تربیت نیروهای مستعد و توانمند و آماده نگهداشتن تمامی نیروهای انسانی با عنوان ناجیان غریق از مهم‌ترین وظایف این هیئت محسوب می‌شود.

معتکف با رضایتمندی از بذل توجه به هیئت نجات غریق شهرستان چالوس در زمینه تأمین اعتبار و تخصیص بودجه بیان داشت: اگرچه در سال گذشته به‌ دلیل عدم تخصیص بودجه هفت غرقی را در نقاط کور سواحل دریای شهرستان چالوس شاهد بودیم اما با رفع این معضل امیدواریم امسال این آمار را به‌صفر برسانیم.

وی از همکاری 30 جت‌اسکی به‌ صورت داوطلب در سواحل دریای چالوس خبر داد و اظهار داشت: دولت امسال تندروترین جت‌اسکی کشور را که مبلغ 100 میلیون تومان ارزش دارد در اختیار ما قرار داد.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی شهرستان چالوس تصریح کرد: با وجود این جت‌اسکی مسیر 15 کیلومتری سواحل دریای چالوس در مدت 15 دقیقه طی می‌شود و بدین ترتیب کار امدادرسانی ناجیان غریق در مدت زمان بسیار کوتاه صورت می‌گیرد.

وی گفت: به‌دلیل شرایط سخت کاری و بر اساس مصوبات وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی ساعت کاری ناجیان غریق از هشت ساعت به 6 ساعت در روز کاهش یافت و ناجیان غریق در دو شیفت در تمام اماکن ورزش‌های آبی به خدمت می‌پردازند.