جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

کسب رتبه برتر آمل در گردشگری/راه‌اندازی تور رایگان گردشگری برای بازدید گردشگران - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب رتبه برتر آمل در گردشگری/راه‌اندازی تور رایگان گردشگری برای بازدید گردشگران

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل گفت: این شهرستان ‌به علت هماهنگی‌های مطلوب در تسهیلات سفر و امر گردشگری در سطح کشور و استان دارای رتبه برتر است.

کسب رتبه برتر آمل در گردشگری/راه‌اندازی تور رایگان گردشگری برای بازدید گردشگران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمدرضا شیدفر امشب در نشست ستاد تسهیلات سفر و در پیش بودن تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: آمل شهری تاریخی و قدیمی است که با وجود کمترین مسافت از پایتخت به شمال کشور سالانه شاهد وجود گردشگران زیادی در این شهرستان هستیم.

وی افزود: طبق آخرین آمار سالانه 15 تا 20 میلیون نفر از آمل به عنوان معبر استفاده می‌کنند و با عبور از محور مواصلاتی هراز به این شهرستان می‌رسند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمل با اعلام اینکه باید با تلاش همه مسئولان و مردم میزان اقامت مسافران در این شهرستان را بالا برده و افزایش دهیم، تصریح کرد: میزان اقامت مسافران در هر شهر گردشگری و تاریخی یکی از معیارهای سنجش جهانی بوده و با افزایش میزان جهانگردان باید میزان اقامت را افزایش دهیم.

این مسئول با اشاره به اینکه میزان اقامت در رونق اقتصادی مناطق تاثیر به‌سزایی دارد، خاطرنشان کرد: امروزه تلاش‌ها باید در راستای ارتقای سطح رضایت‌مندی شود.

شیدفر بیان کرد: از سه سال گذشته تاکنون شهرستان آمل به علت هماهنگی‌های مطلوب در تسهیلات سفر و امر گردشگری در سطح کشور و استان دارای رتبه برتر است.

وی اصلی‌ترین امر در صنعت گردشگری و توریسم را امور ترکیبی و بین‌بخشی دانست و یادآور شد: تاکنون با برگزاری بیش از هفت جلسه هماهنگی، 9 کمیته در حال فعالیت هستند هر چند علاوه بر نشست‌های مختلف با همه کمیته‌ها با دو کمیته اسکان و زیباسازی محیطی و شهری بحث‌ها و تبادل نظر زیادی داشتیم.

شیدفر با اشاره به نیازمندی به همکاری 35 دستگاه مستقیم و 60 دستگاه غیرمستقیم برای تسهیلات سفر در شهر و روستا، بیان کرد: آمل از تنها شهرهای کشور است که از 2 هزار سال گذشته تاکنون به همین نام شهرت دارد و در همه دایرةالمعارف‌ها از این شهرستان به خوبی یاد شد همچنین در تاریخ معتبر بیهقی هم نام آمل با میزان 600 هزار نفر جمعیت ثبت شده است.

دبیر ستاد تسهیلات سفر نوروزی آمل با اعلام اینکه 50 درصد از ورودی‌های گردشگران به شمال کشور از مسیر ارتباطی هراز اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: مسافران زیادی از سطح کشور که قصد عزیمت به مشهد مقدس را دارند هم آمل را برای عبور انتخاب می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه تنها در یک بخش این شهرستان بخش امام‌زاده عبدالله (ع) جاذبه‌هایی در سه قطب گردشگری، مذهبی و زیارتی برای گردشگران فراهم است، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل بهره برد.

شیدفر با اعلام اینکه با هماهنگی اداره راه و شهرسازی مسیرهای فرعی و محورهای اصلی این شهرستان برای تعطیلات عید از زباله‌ها و نخاله‌ها پاک‌سازی شوند، بیان کرد: در این امر بخشداری‌ها، دهیاران و مسئولان اداره محیط زیست پای کار بیایند.

وی با اعلام اینکه نقص دستگاه‌های خودپرداز و عابر در ایام نوروز برطرف شود، خاطرنشان کرد: دستگاه عابر بانک در بخش‌های امام‌زاده عبدالله(ع) و لاریجان برای سهولت در امر برداشت وجه نقد نصب شود.

شیدفر موزه تاریخ آمل را از پویاترین و غنی‌ترین موزه‌های شمال کشور دانست و ادامه داد: با توجه به اهمیت آثار تاریخی و باستانی در این شهرستان راه‌اندازی تور رایگان گردشگری برای بازدید گردشگران از آثار تاریخی از سوی انجمن‌ها و آژانس‌های گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

وی یکی از برنامه‌هایی که سال‌های گذشته مورد استقبال قرار می‌گرفت را پهن کردن سفره هفت‌سین در مناطق مختلف پرتردد شهر دانست و گفت: این طرح جالب توجه امسال هم با مشارکت شهرداری و سازمان فضای سبز در سطح شهر، در محوطه دو موزه تاریخ و شهدا برپا شود.