رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

کرایه ناوگان مسافربری جاده ای کشور افزایش نخواهد یافت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کرایه ناوگان مسافربری جاده ای کشور افزایش نخواهد یافت

کرایه ناوگان مسافربری جاده ای کشور افزایش نخواهد یافت


معاون وزیر راه وشهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور، افزایش کرایه برای ناوگان مسافربری سواری، اتوبوس ومینی بوس درجاده های کشور را در زمان حاضر منتفی دانست وهرگونه افزایش کرایه دراین بخش را تخلف دانست.

کرایه ناوگان مسافربری جاده ای کشور افزایش نخواهد یافت

داوود کشاورزیان که برای بازدید از روند ریزش برداری جاده هراز به آمل سفر کرده بود، به خبرنگار ایرنا گفت: افزایش حامل های انرژی برای سواری ، اتوبوس و مینی بوس درخطوط جاده ای کشور تاثیرچندانی نداشته و در زمان حاضر هرگونه افزایش کرایه ای برای این ناوگان غیرقانونی است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی افزود: البته افزایش قیمت بنزین ، زمزمه ها را برای افزایش کرایه در ناوگان حمل ونقل خودروهای سواری در جاده های کشور رواج داده اما در زمان حاضر هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی ورییس سازمان حمل ونقل جاده ای کشور درعین حال تصریح کرد: البته از طریق انجمن ها واتحادیه های مسافربری سواری رانی های سراسر کشور در حال تهیه وبررسی همه جانبه افزایش یا ثابت ماندن کرایه حمل ونقل جاده ای در حوزه سواری رانی هستیم اما باید اعلام کنم حداقل تا یک ماه آینده هیچ افزایش کرایه ای در این بخش نخواهیم داشت.

کشاورزیان همچنین در بخش دیگری به اختصاص حدود 300 میلیاردتومان امسال برای نوسازی حمل ونقل جاده ای کشور خبر داد و تصریح کرد: بیشترین نوسازی در حوزه مینی بوس، اتوبوس وکامیون ها انجام خواهد شد.

وی، میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان برای نوسازی دراین بخش متناسب با نوع خودروی درخواستی است که با کارمزد پایین خواهد بود.

معاون وزیر راه وشهرسازی ورییس سازمان حمل ونقل جاده ای کشور، همچنین درخصوص اقدام های انجام شده برای ریزش برداری ناشی از ریزش سنگ های معلق از کوه در جاده هراز اشاره کرد وگفت: تاکنون بیش از 30 درصد از این ریزش برداری ها انجام شده و متاسفانه بیش از یک میلیون تن سنگ وشن وماسه برسطح حدود 300 متر از جاده پرتردد هراز پوشانده است.

کشاورزیان ابرازامیداوری کرد: با فعالیت شبانه روزی حدود 50دستگاه ماشین آلات حوزه راهسازی وپیمانکاران معادن جاده هراز این جاده حداقل تا 13 خرداد برای تردد بازگشایی شود.

این محور از چهارشنبه گذشته مسدود است.