جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

کتابخانه های مدارس مازندران به شش هزار جلد کتاب تجهیز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابخانه های مدارس مازندران به شش هزار جلد کتاب تجهیز شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از تجهیز کتابخانه های مدارس استان به شش هزار جلد کتاب خبرداد.

کتابخانه های مدارس مازندران به شش هزار جلد کتاب تجهیز شد

محمد شعبانی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : براساس نیازسنجی صورت گرفته کتابهای مورد نیاز مدارس ابتدایی مازندران شناسایی و درخواست برای تامین این کتابها به وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.
وی ادامه داد : همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی(24 تا 30 آبان ) و در راستای اجرای طرح ملی تجهیز کتابخانه مدارس این تعداد کتاب در اختیار این مدارس قرار گرفته است .
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه توزیع کتاب های موردنیاز مدارس از امروز( دوشنبه ) در مدارس استان آغاز شده است ، گفت: روند توزیع کتاب در مدارس مازندران یک هفته پس از پایان هفته کتاب ادامه خواهد داشت.
وی همچنین برگزاری نمایشگاههای کتاب در مدارس مازندران را از جمله برنامه های امسال هفته کتاب و کتابخوانی نام برد و ادامه داد : در همین راستا با صرف دو میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار 120 هزار جلد کتاب خریداری شد و در سه هزار و 500 باب مدرسه مازندران نمایشگاه کتاب در حال برگزاری است.
شعبانی تخفیف 20درصدی هزینه کتاب در هفته کتاب و کتابخوانی را از دیگر برنامه های حمایتی برای دانش آموزان کتابخوان در مازندران اعلام کرد و افزود :امیداست با اقدامات صورت گرفته فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان دانش آموزان رونق بگیرد .
وی کتابخانه های موجود در مدارس مازندران را شامل کتابخانه های آموزشگاهی و کلاسی دانست و ادامه داد : در کتابخانه کلاسی ویژه مدارس ابتدایی کتاب های کمک آموزشی و مهارت خواندن برای دانش آموزان ارائه می شود .
به گفته معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران چهار و 500 کتابخانه کلاسی به تعداد 350 هزار جلد کتاب در این استان فعالیت می کنند .
وی تعداد کتابخانه های آموزشگاهی مازندران را دو هزار و 700 کتابخانه اعلام کرد و ادامه داد : این کتابخانه های ویژه مدارس متوسطه وراهنمایی است .
براساسا آمار ارائه شده از سوی آموزش و پرورش مازندران دو میلیون و 800هزار جلد کتاب در کتابخانه های آموزشگاهی و کلاس استان وجود دارد .