جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

کتابخانه برای کودکان در بیمارستان‌ها راه اندازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابخانه برای کودکان در بیمارستان‌ها راه اندازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم عزیزاده گرجی شامگاه جمعه در بازدید از بیمارستان بوعلی سینا ساری با بیان اینکه راه اندازی کتابخانه خاص کودکان می تواند ضمن ایجاد شادی و نشاط، کودکان را برای مطالعه بیشتر تشویق کند، اظهار داشت:راه اندازی کتابخانه های مخصوص برای کودکان از جمله راهکارها برای ترویج کتابخوانی است.

وی همچنین از اجرای طرح " کتابخانه کوچک من" هم زمان با هفته کتاب و کتابخوانی در مدارس تحت پوشش مراکز سیار روستایی کانون خبر داد و گفت: اين طرح با همكاري اداره كل كتابخانه هاي عمومي مازندران با روش اختصاص كتاب به تعداد دانش آموزان هر كلاس به منظور ايجاد يك كتابخانه  كوچك در هر كلاس، توسط مربيان سه مركز سيار روستايي اجرا شده است.

به گفته گرجی طرح کتابخانه کوچک من در بيش از ۱۳۰ كلاس درسي ۴۶ روستاي  تحت پوشش كانون پرورش فكري در شهرستان هاي نكا، بند پي بابل و فريدونكنار در حال اجراست.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان مازندران گفت: در اجرای این طرح، هر كتاب به نام يك دانش آموز در دفترچه اي ثبت مي شود و سپس در قفسه  كتابخانه  كلاسي قرار داده شود.

وی تبليغ و ترويج مطالعه در دانش آموزان روستايي، فعال سازي كتابخانه هاي کلاسی در مدارس و توسعه  فرهنگ هديه دادن كتاب را از جمله برنامه های این طرح بیان کرد.

{jcomments off}