سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

کتابخانه‌‌های عمومی در نوشهر ساخته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابخانه‌‌های عمومی در نوشهر ساخته شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، محمدعلی قمی اظهار داشت: برای تحقق این مهم باید خیران کتابخانه‌ساز را در این منطقه شناسایی کنیم و برای ترغیب آنان به این اقدام خداپسندانه برنامه‌ریزی کرد.

وی با ابراز خرسندی مبنی بر شکل‌گیری مجمع خیران کتابخانه‌ساز و اقدامات قابل توجه آنان در این امر نوعدوستانه در شهرستان عنوان کرد: اکنون با همکاری همه جانبه مسئولان نهادهای مربوطه، نوشهر نسبت به سایر مناطق استان به لحاظ ساخت و توسعه فضاهای کتابخانه‌ای پیشتاز است.

فرماندار نوشهر با اشاره به گردشگرپذیری و ورود چشمگیر مسافران و گردشگران به منطقه گفت: اکنون فضاهای کتابخانه‌ای این شهرستان باید به حدی برسد تا پاسخگوی نیاز گردشگران و مسافران نیز باشد.

قمی تنها راه رسیدن به کمال و موفقیت افراد جامعه را در گرو مطالعه کتاب دانست و ادامه داد: با توجه به این‌که کتاب از معجزات پیامبراکرم (ص) است بنابراین باید در این زمینه تلاش‌های بیشتری از سوی مسئولان نهادهای مرتبط صورت گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با هم‌افزایی مسئولان نهادهای مربوطه از جمله دانشگاه علوم دریایی امام‌خمینی (ره) نوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرروش این شهرستان در زمینه رسیدن به سرانه فضای مطالعه و فرهنگ مطالعه کتاب به یک جایگاه مطلوب دست یابد.

فرماندار نوشهر بر لزوم همکاری همه جانبه مسئولان نهادهای مرتبط برای ساخت کتابخانه عمومی جدید در این شهر تأکید کرد.