سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کاهش 8 درصدی طلاق در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 8 درصدی طلاق در نکا

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام محمدتقی ربیعی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگی این شهرستان در اداره تبلیغات اسلامی نکا افزود: در سال گذشته 198 مورد طلاق در هشت ماه ابتدای سال داشتیم که این تعداد در سال‌جاری نسبت به مدت مشابه به 184 مورد رسیده که هشت درصد کمتر شده‌ است.

وی اظهار داشت: در دهه اخیر درصد طلاق در کشور افزایش یافته و در هشت ماه ابتدای امسال 495 هزار و 671 نفر ازدواج در کشور ثبت شده که از این تعداد 103 هزار و 302 نفر منجر به طلاق شده است که روزانه 434 نفر طلاق در کشور اتفاق می‌افتد.

رئیس دادگستری نکا با اشاره به انواع طلاق خاطرنشان کرد: طلاق در جامعه ما به صورت توافقی و یک‌طرفه است که 70 درصد طلاق‌ها، طلاق توافقی است که  علت طلاق بیان نمی‌شود و در طلاق یک‌طرفه باید علت طلاق از سوی زوجه اعلام شود و در صورتی که زوج بخواهد زوجه را طلاق دهد احتیاجی به علت طلاق نیست.

ربیعی، با بیان اینکه کاهش طلاق در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی متناسب است،یادآور شد: بیش از 60 درصد طلاق‌ها زیر پنج سال نخست زندگی است که بیانگر عدم شناخت کافی طرفین از همدیگر است که باید در این رابطه فرهنگ‌سازی مناسب انجام شده و مشاوره‌های مختلف دینی و اجتماعی انجام شود.

وی ادامه داد: بیشترین علت طلاق در کشور پیرامون اعتیاد، ضرب و شتم و سوءظن زوجین است.

رئیس دادگستری نکا بیان داشت: با انجام مشاوره می‌توانیم تا 50 درصد آمار طلاق را کاهش داد که در این رابطه باید همکاری همه‌جانبه مسئولان و کارشناسان دینی و اجتماعی و فرهنگی کمک کار ما در کاهش طلاق در جامعه می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی نکا نیز با بیان اینکه در ازدواج فامیلی ضریب آمار طلاق بسیار اندک است، اظهار داشت: در ازدواج فامیلی چون طرفین شناخت کافی از خود و خانواده‌ها دارند، آمار طلاق بسیار پایین است.

حسین اخوان گفت: باید در ازدواج با فرهنگ‌های مختلف در پی تنظیم فرهنگ‌ها بود و از ایجاد تنش در جامعه جلوگیری کرد تا با فرهنگ‌سازی مناسب برای کاهش طلاق اقدام شود.

وی افزود: اورژانس اجتماعی شهرستان نکا در سال گذشته رتبه نخست استان را کسب کرده‌ است و در سال‌جاری نیز از 190 پرونده طلاق ارجاع شده به اورژانس اجتماعی نکا، 45 مورد یعنی 26 درصد به صلح و سازش ختم شده است.

{jcomments off}