جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کاهش 8 درصدی طلاق در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 8 درصدی طلاق در مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران از کاهش هشت درصدی طلاق در استان خبر داد.

کاهش 8 درصدی طلاق در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سعید آرام در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهرستان ساری، اظهار کرد: هدف دست‌اندرکاران و برنامه‌ریزان بهزیستی بهتر زیستن افراد در جامعه است.

وی با بیان اینکه بهزیستی مولود انقلاب است، افزود: بعد از پیروزی انقلاب سازمان بهزیستی با تلاش‌های شهید فیاض‌بخش برای حمایت از محرومان و نیازمندان تشکیل شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران عمده‌ترین هدف بهزیستی را توانمندسازی جامعه هدف عنوان کرد و ادامه داد: بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است و 150 هدف و برنامه‌های مختلف از طریق سازمان برای بهتر زیستن آحاد جامعه تهیه شده است.

این مسؤول با بیان اینکه در سال 95 سه راهبرد اصلی سرلوحه کار بهزیستی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین این راهبردها پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی است.

آرام رویکرد دوم را استانداردسازی و ارائه خدمات بهینه عنوان کرد و افزود: جلب و مشارکت مردمی با استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی رویکرد سوم سازمان بهزیستی است.

وی جامعه معلولان زیرپوشش بهزیستی استان را 50 هزار نفر اعلام کرد و گفت: 24 مراکز شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به معلولان ذهنی، جسمی حرکتی، سالمندان و بیماران روانی مزمن در استان دایر است که به یک‌هزار و 600 نفر در این مراکز خدمات داده می شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران مراکز روزانه خدمات بهزیستی را 60 مرکز اعلام کرد و اظهار کرد: 4 هزار معلول در این مراکز خدمات می‌گیرند.

این مسؤول با بیان اینکه بهزیستی رویکرد جدیدی را در ارائه خدمات به معلولان و سالمندان در نظر گرفته است، تصریح کرد: بیش از 370 معلول و سالمند از طرح مراقبت در منزل بهره‌مند هستند.

آرام با اشاره به اینکه بیش از 2 میلیارد تومان لوازم کمک توانبخشی رایگان در اختیار معلولان قرار گرفته است، تأکید کرد: حمایت آموزشی و تحصیلی 570 معلول که در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند به عهده سازمان بهزیستی است.

وی افرادی را که در حادثه دچار ضایعه نخاعی شده‌اند را 780 نفر اعلام و بیان کرد: برای 13 هزار معلول علاوه بر خدمات کمک هزینه پرستاری هم پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع در امر بهزیستی مناسب‌سازی اماکن عمومی و فضای شهری برای معلولان است، خاطرنشان کرد: نمونه مناسب‌سازی‌های شهری در شهرساری وجود دارد که شهرداران می‌توانند آنها را برای الگو مورد استفاده قرار دهند.

این مسؤول معلولان شناسایی شده توسط بهزیستی استان را 19 هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: بهزیستی 670 واحد مسکونی برای جامعه هدف سازمان ساخته است که واجد شرایط این امر 135 نفر خانوار شهری و 128 خانوار روستایی هستند.

آرام با بیان اینکه 79 واحد روستایی و 43 واحد شهری را تحویل داده‌ایم، گفت: 205 میلیارد ریال تسهیلات در امر اشتغال در اختیار افراد زیرپوشش قرار گرفته است که برای 2 هزار و 500 نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در سال 93 و 94 مازندران در امر اشتغال رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران میزان دریافتی بهزیستی از خیران و مشارکت‌های مردمی نقدی و غیرنقدی را 211 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 20 مرکز شبانه‌روزی در استان وجود دارد که 200 کودک فاقد سرپرست را نگهداری می‌کنند.

این مسؤول تعداد مهدکودک‌های استان را 870 مهد اعلام کرد و تصریح کرد: 30 هزار کودک در مهدکودک‌ها در حال فراگیری خدمات آموزشی هستند.

آرام با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد کاهش طلاق را داشته‌ایم، اظهار کرد: 13 هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش هستند که 6 هزار نفر ماهیانه مستمری و حقوق می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل ثبت اسناد امضا شده است تا تمام زوجینی که در دفاتر ازدواج ثبت می‌شوند مشاوره ژنتیک انجام دهند، افزود: 185 کودکی که دچار اختلال شنوایی و 8500 کودک که دچار اختلالات بینایی بوده‌اند با مداخلات تخصصی درمان شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه 100 مرکز درمان معتادین در استان وجود دارد، گفت: برای 30 هزار نفر در این مراکز خدمات درمانی ارائه شده است.